Korzyści z subskrypcji Solid Edge

Rozwiązania szyte na miarę mają tę przewagę nad „pudełkowymi”, że użytkownik płaci za funkcjonalności, których potrzebuje. Pozwala to nie tylko ograniczać koszty, ale również w pełni wykorzystywać możliwości produktów i usług. Od teraz Solid Edge dostępny jest również w modelu SaaS. Dla kogo będzie to dobra informacja? Z tego artykułu dowiesz się, jak oprogramowanie CAD 3D stało się bardziej dostępne dzięki programom licencyjnym.

Czym jest subskrypcja oparta na wartościach?

Subskrypcja, subskrypcji nierówna. Każda firma oferująca swoje rozwiązania w modelu SaaS (Software as a Service) kieruje się innym kluczem. Jednak kilka elementów jest spójnych. Po pierwsze subskrypcja zapewnia dostęp do najnowszej wersji oprogramowania. Po drugie, w odróżnieniu od tzw. licencji wieczystej wiąże się z niskim kosztem początkowym oraz niewielkimi, jednostkowymi przepływami gotówki. W większości przypadków model subskrypcyjny daje łatwość w skalowaniu wybranego produktu czy usługi w górę i w dół, podczas gdy licencja wieczysta wymaga często zakupu dodatków, a elementów, z których nie korzystamy i tak nie możemy oddać. Czym więc jest licencja, którą proponuje Siemens w ramach Solid Edge?

Producent nazywa ją licencją opartą na wartościach, zapewniającą dostęp do szerokiego pakietu narzędzi rozwoju produktu w ramach Solid Edge.

Atrakcyjne ceny – już od 512,50 zł miesięcznie

Solid Edge 3D Publishing jest teraz dostępny w jednym z pakietów promocyjnych, które oferujemy w bardzo korzystnych warunkach cenowych. Już od 512,50 zł miesięcznie użytkownik ma możliwość korzystania nie tylko z programu Solid Edge, ale również z pakietu TOKEN, który pozwala na wybór tych dodatków i narzędzi, które są aktualnie potrzebne.

Poznaj warunki promocji

Elastyczność i efektywność kosztowa w Solid Edge

W ramach Solid Edge Value Based Licensing możliwy jest elastyczny i natychmiastowy dostęp do narzędzi optymalizujących pracę, bez konieczności dokonywania dodatkowej opłaty. Siemens doszedł do wniosku, że każdemu z narzędzi przypisze odpowiednią wartość wyrażoną w tokenach. Użytkownik nie musi więc kupować poszczególnych rozwiązań osobno, a wyposaża się w zestaw tokenów, które może dowolnie wykorzystać zgodnie z potrzebami.

Roczna subskrypcja to odpowiednio 25 lub 50 tokenów. Można je wykorzystać w ramach narzędzi takich jak: Generative Design Pro (25), Point Cloud Visualization (3), Electrical Routing (8), PCB Collaboration (5), Advanced PMI (4), Simulation Standard (12) Simulation Advanced (19) oraz Solid Edge XpresRoute (6). W nawiasie podaliśmy wartość tokenów przypisaną do każdego z tych narzędzi.

Elastyczność polega też na tym, że subskrybowane tokeny nie są przypisane do konkretnego użytkownika, ale do całego zespołu, oznacza to, że można je współdzielić zgodnie z bieżącymi potrzebami.

Jak to działa w praktyce?

Dla przykładu przyjmijmy, że mamy czterech użytkowników, którzy o 9 rano rozpoczynają pracę. Każdy z nich korzysta z Solid Edge Classic Floating. Mają wykupiony pakiet 25 tokenów.

O godzinie 9:30 pierwszy z użytkowników uruchamia Solid Edge Xpres Route, wykorzystując do tego celu 6 tokenów. Do użycia pozostaje jeszcze 19 z nich.

Po upływie pół godziny drugi z użytkowników rozpoczyna korzystanie z Solid Edge Simulation Standard, na którego pracę „wydatkuje” 12 tokenów. Ponieważ pierwszy użytkownik nadal korzysta z Solid Edge Xpres Route, zespołowi pozostaje do wykorzystania jeszcze 7 wolnych tokenów.

Dochodzi godzina 10:30. Zarówno pierwszy, jak i drugi użytkownik nadal wykonują zaczęte prace, podczas gdy trzeci z nich zaczyna korzystać z Solid Edge Advanced PMI. Ponieważ narzędzie to wymaga 4 tokenów, do dyspozycji zespołu pozostają jeszcze 3.

Do godziny 12:30 każdy z trzech użytkowników zakończył prowadzone przez siebie prace, zwalniając tym samym komplet 25 tokenów. Po upływie pół godziny pierwszy użytkownik zaczął korzystać Generative Design Pro, wyczerpując limit 25 tokenów.

Korzyści płynące z tokenów w Solid Edge

Skorzystanie z tokenów pomoże Ci odkryć nowe narzędzia, z których być może już wcześniej chciałeś skorzystać, ale nie planowałeś wykupywać na nie osobnej licencji. Dzięki elastycznemu modelowi subskrypcji możesz dzielić się funkcjonalnościami z zespołem, zgodnie z aktualnymi potrzebami. Jedyne co Cię ogranicza, to aktualna liczba dostępnych tokenów, która zależy od wykorzystywanych w czasie rzeczywistym narzędzi.

Jeżeli brakuje Ci tokenów, wystarczy poczekać na zakończenie jednego z prowadzonych zadań, co uwolni zablokowane tokeny i przywróci je do wspólnej puli. Ponieważ zakupione tokeny trafiają do całego zespołu, użytkownicy mogą się nimi wymieniać, jeżeli któryś osiągnie limit.

Co ważne, kilku użytkowników może korzystać z tego samego narzędzia symultanicznie, jeżeli tylko nie zostanie przekroczona ich łączna, maksymalna liczba.

Licencja Solid Edge w ofercie GM System

Zespoły inżynieryjne, które poznały możliwości Solid Edge, ale zależy im na rozszerzeniu funkcjonalności do narzędzi, wykraczających poza główną konfigurację mogą skorzystać ze specjalnej czasowej oferty w ramach pakietu TOKEN, która dostępna jest pod linkiem.

Kontaktując się z naszymi ekspertami, poznasz nie tylko szczegóły tej oferty, ale również otrzymasz merytoryczne wsparcie w zakresie Solid Edge oraz rozwiązań CAD/CAM.

Zapytaj o szczegóły

Udostępnij: