Tematy spotkania

Simcenter 3d (dawniej NX CAE) to produkt bazujący na platformie projektowej NX, zapewniający szeroki wybór rozwiązań do wielozadaniowej symulacji opartej na metodzie elementów skończonych oraz zapewniający wszechstronne funkcje do przygotowywania modeli, rozwiązywania oraz przetwarzania końcowego. Środowisko Simcenter 3D pozwala na pracę w obszarze obliczeń: statycznych (liniowych i nieliniowych), dynamicznych, modalnych, zmęczeniowych, akustycznych i wibroakustycznych oraz elektromagnetycznych. Simcenter 3D to sprawdzone narzędzie do obliczeń zmęczeniowych kadłuba statku oraz wytrzymałościowych dla elementów kompozytowych.

Simcenter Amesim oferuje kompletną platformę symulacyjną typu 1D przeznaczoną do modelowania obiektowego i analizy współpracy różnorodnych systemów znajdujących się na statkach. Użytkownicy są w stanie przewidzieć i usprawnić wzajemne oddziaływania poszczególnych komponentów we wczesnej fazie projektowania. Możliwość jednoczesnej analizy wielodziedzinowej (mechanika, elektryka, hydraulika/pneumatyka, termika) i różnych zjawisk fizycznych daje użytkownikowi wiedzę na temat kluczowych parametrów współpracujących ze sobą urządzeń, umożliwiając ich integrację oraz walidację zaawansowanych procesów sterowania, a także przyczyniając się do poprawy komfortu pracy, redukcji niepożądanych drgań czy oszczędności paliwa.

STAR CCM+ to nowoczesne środowisko opracowane dla działów R&D, które w swoich projektach badawczych chcą uwzględniać symulacje komputerowe obejmujące szeroki zakres powiązanych ze sobą wielu dyscyplin. STAR-CCM+ służy do numerycznej symulacji dynamiki płynów, w tym CFD, obliczeniowej mechaniki stałej (CSM), elektromagnetyki, wymiany ciepła, przepływu wielofazowego, dynamiki cząstek, przepływu reakcji, elektrochemii, aeroakustyki i reologii. Analizy wykonane za pomocą Star CCM+ pozwalają m.in. znaleźć optymalny kształt kadłuba (przy minimalizacji oporu), wyeliminować zjawisko kawitacji w obszarze pracy śruby okrętowej, zasymulować proces spalania zachodzący w silniku oraz przewidzieć sposób emisji dymu.

Femap jest uznawany na świecie za czołowy system do zaawansowanych obliczeń metodą elementów skończonych (MES). Stosowany jest w szerokim zakresie obliczeń: począwszy od analiz statycznych poprzez dynamiczne, nieliniowe, wyboczeniowe i modalne. Niezależnie od tego, czy koncentrujesz się na układaniu rur na wodach przybrzeżnych, budowie podwodnej, regulacjach dotyczących projektowania statków, modelowaniu z wysoką dokładnością i niskim kosztem, czy szybszej cyfrowej symulacji złożonych projektów, Femap jest w stanie sprostać najtrudniejszym zadaniom obliczeniowym jakie są spotykane w codziennej pracy.

TRIZ jest zestawem narzędzi używanych przez inżynierów do innowacji. Służy do generowania pomysłów do rozwiązywania technicznych sprzeczności o których najbardziej doświadczeni praktycy mówią, że są nierozwiązywalne. Uczestnicy zobaczą przykłady użycia TRIZ nie tylko w branży morskiej.

Do rozpoczęcia spotkania pozostało

2018/06/25 09:00:00

Poniżej znajduje się formularz rejestracji uczestnictwa w spotkaniu

Dlaczego warto wziąć udział w spotkaniu?

“Nowoczesne narzędzia walidacyjne CAE dla przemysłu morskiego” to spotkanie przeznaczone dla praktyków, którzy na co dzień stykają się z szeroko pojętymi zagadnieniami analiz wytrzymałościowych (CAE/MES) i przepływowych (CFD) w kontekście projektowania jednostek pływających, wszelkiego typu konstrukcji offshore oraz jednostek napędowych i wyposażenia.

 

Dzięki współpracy z naszymi Partnerami: Centrum Techniki Okrętowej SA i Politechniką Gdańską prezentacje będą miały branżowy charakter i będą prowadzone przez doświadczonych praktyków. Rozwiązania takie, jak: Simcenter, Femap with NX Nastran czy STAR CCM+ to czołówka oprogramowania analitycznego, używanego przez firmy projektujące i produkujące: statki, jachty, platformy wiertnicze, farmy wiatrowe i wielu innych związanych z przemysłem morskim.

Więcej informacji na temat rozwiązań Siemens dla przemysłu morskiego znajdziesz: tutaj i tutaj.

Jeżeli nie zajmujesz się na co dzień analityką, ale chciałbyś nieco zgłębić tą tematykę, to również zapraszamy do uczestnictwa.

Agenda

9:00-10:00    Rejestracja gości + przerwa kawowa

10:00-10:30     Powitanie (Ryszard Ostrowski)

10:30-11:30     Narzędzia Siemens PLM optymalizujące procesy inżynierskie w przemyśle stoczniowym i jachtowym
(Cezary Żrodowski)

11:30-11:45     Przerwa kawowa

11:45-12:15     Simcenter Amesim w przemyśle morskim – modelowanie obiektowe i analiza różnych systemów we wczesnej fazie projektowania
(Łukasz Piasecki)

12:15-12:45     Zastosowanie środowiska Simcenter 3D w przemyśle morskim
(Marek Rudy)

12:45-13:15     Femap jako zaawansowane narzędzie pre i post w branży okrętowej
(Michał Sroka)

13:15-14:00     Lunch

14:00-14:30     Zastosowanie programu STAR-CCM+ do analizy i optymalizacji statków pod względem hydrodynamiki
(Marek Kraskowski)

14:30-15:00     Rozwiązywanie problemów technicznych za pomocą TRIZ
(Michał Hałas)

Partnerzy

Politechnika Gdańska
Logo-CTO
logo oditk
logo Siemens

Formularz zgłoszeniowy

Zgłoszenie udziału w spotkaniu “Optymalizacja, walidacja,obliczenia w systemach CAE”