postprocesory

Produkcja skomplikowanych elementów lub wielkogabarytowych detali przy wykorzystaniu maszyn CNC wymaga wygenerowania kodu sterującego obrabiarką. Postprocesory umożliwiają stworzenie takiego kodu na podstawie programu obróbki przygotowanego w danym systemie CAM (np. NX CAM lub Solid Edge CAM Pro). Działanie postprocesorów można zatem porównać do translatora pozwalającego przełożyć ścieżkę narzędzia wyznaczoną w środowisku CAM na program „zrozumiały” dla konkretnego modelu obrabiarki.

Kompleksowe wsparcie w zakresie integracji postprocesorów

Odpowiednie postprocesory ułatwiają i usprawniają działanie maszyn CNC, zwiększając efektywność obsługiwanych przez nie procesów. Prawidłowe wdrożenie postprocesorów wymaga przede wszystkim ich napisania, ale też przeszkolenia operatorów.

Jako GM System posiadamy wieloletnie doświadczenie w zakresie wdrożeń postprocesorów do maszyn CNC wiodących producentów. Tworzymy postprocesory od podstaw, optymalizujemy procesy, prowadzimy szkolenia i dzielimy się wiedzą. Jeżeli szukają Państwo rzetelnego partnera biznesowego, który jest w stanie dopasować postprocesory do standardów DMG Mori, Doosan, Fanuc, Haas, Hermle, Mazak, Mikron, Okuma i wielu innych producentów obrabiarek, zawsze mogą Państwo na nas liczyć.

Postprocesory dopasowane do potrzeb

Posiadamy bogate doświadczenie w dziedzinie integracji postprocesorów oraz wdrożeń m.in. systemów NX CAM i Solid Edge CAM Pro.

Nasi klienci doceniają fachowość i profesjonalizm dostarczanych przez nas rozwiązań. Pomagamy firmom, które dopiero rozpoczynają działalność w obszarze obróbki na maszynach CNC. Dobieramy rozwiązania, a gdy zachodzi taka potrzeba, wyjaśniamy wszelkie wątpliwości związane z programowaniem obrabiarek czy wyborem sterowania. Współpracujemy również z doświadczonymi użytkownikami naszych systemów, wyposażając ich postprocesory w zaawansowane funkcjonalności. Przygotowujemy postprocesory zarówno do najnowszych maszyn, jak i starszych modeli.

Przez lata wypracowaliśmy bazę sprawdzonych postprocesorów obsługujących najpopularniejsze, jak i te rzadsze sterowania (Sinumerik, Fanuc, Heidenhain, Haas, Mazatrol, OSAI, OSP etc.). W razie potrzeby jesteśmy w stanie dopasować każdy z nich do indywidualnych potrzeb klienta. Nasze rozwiązania w zakresie postprocessingu zostały przetestowane na wielu maszynach. Dostarczamy postprocesory zwiększające możliwości obrabiarek i zapewniające pożądaną jakość komponentów – bez względu na specyfikę procesu. W ofercie posiadamy postprocesory dedykowane frezowaniu, toczeniu czy wycinaniu. Jesteśmy zespołem inżynierów, którzy nie boją się żadnych wyzwań.

Poznaj naszą ofertę

  • Postprocesory dedykowane dla wybranych maszyn CNC o standardowym zakresie funkcjonalności (pełne wykorzystanie funkcji obrabiarki) – przygotowywane na podstawie bazy działających postprocesorów sprawdzonych w praktyce na wielu maszynach.
  • Postprocesory specjalne wykonywane zgodnie z zaleceniami klienta uwzględniające wymagania co do funkcji maszyn, sposobu pracy w systemie NX CAM, format kodu NC sterującego procesami itp.
  • Przygotowywanie i adaptacja niezależnych kontrolerów obrabiarek wykorzystywanych do symulacji pracy maszyn
  • Pomoc w przygotowaniu modelu 3D obrabiarek na potrzeby wykonania maszyny wirtualnej.
  • Aktualizacja postprocesorów i symulacji o najnowsze funkcje pojawiające się w nowych wersjach systemów NX CAM i Solid Edge Cam Pro.
  • Wdrożenia i sprawdzanie poprawności działania postprocesorów i symulacji w siedzibie klienta bezpośrednio na maszynach CNC.
  • Pomoc przy uruchamianiu maszyn CNC w przypadku braku danych / instrukcji ich programowania.
  • Obsługujemy praktycznie wszystkie dostępne na rynku sterowania dla frezarek, tokarek, centr wielofunkcyjnych oraz wycinarek drutowych.
  • Obsługujemy najpopularniejsze roboty dostępne na rynku w zakresie ich programowania off-line wraz niezbędną symulacją ruchów robota.

Więcej niż postprocesory. Zoptymalizuj procesy z GM System

Oferujemy klientom znacznie więcej niż postprocesory. Proponujemy nowoczesne rozwiązania usprawniające przygotowywanie procesów obróbczych w systemie NX CAM, a następnie pomagamy przełożyć wypracowane programy na obrabiarkę w taki sposób, by w pełni wykorzystać jej potencjał – i w efekcie osiągnąć pożądaną jakość wytwarzanych komponentów.

Współpracujemy z organizacjami reprezentującymi różne branże. Zapraszamy do kontaktu zarówno te firmy, które dopiero budują swoje zaplecze obróbcze, jak i te dysponujące bardziej rozbudowanymi parkami maszynowymi. Chętnie przedstawimy Państwu zalety naszych rozwiązań i wesprzemy w osiąganiu jeszcze lepszych wyników produkcji!