NX CAM jest najbardziej kompleksowym i elastycznym rozwiązaniem wspomagającym proces wytwarzania, jeśli chodzi o programy CAM. CAM NX oferuje zaawansowane i łatwe w zastosowaniu mechanizmy służące programowaniu maszyn oraz robotów. Programy CAD CAM są obecnie powszechnie wykorzystywane w produkcji.

NX CAM to moduł CAM (Computer Aided Manufacturing) wchodzący w skład oprogramowania NX firmy Siemens. Główne zadanie NX CAM to wygenerowanie kodu NC sterującego maszyną, ale również optymalizacja i usprawnienie programowania maszyn sterowanych numerycznie (CNC).

Szkolenia na najwyższym poziomie wraz z przekazaniem uczestnikom autorskich materiałów na temat oprogramowania NX CAM

Efektywne i szybkie wsparcie techniczne: 100% dobrych odpowiedzi na pytania Klienta

Praktyczną znajomość zastosowania NX CAM w wielu branżach przemysłowych, wynikającą z wieloletniego doświadczenia firmy

Wyślij zapytanie o NX CAM

  nx siemens cam - GMSystem

  Oprogramowanie NX CAM
  - kompleksowość i elastyczność

  NX CAM to najbardziej kompleksowe i elastyczne oprogramowanie CAM wspomagające proces tworzenia produktów w branży. Siemens NX CAM gwarantuje najwyższy poziom integracji między różnymi dziedzinami projektowania w otwartym środowisku współpracy. Program CAM można dowolnie konfigurować w celu dostosowania do swoich potrzeb.

  Firma GM System jest znaczącym polskim dostawcą oprogramowania NX CAM

  Dostarczyliśmy kilkaset licencji na to oprogramowanie CAM oraz postprocesory do wszystkich obecnych na polskim rynku typów maszyn i systemów sterowania. Programy CAD CAM usprawniają pracę w branży przemysłowej, dlatego warto z nich korzystać. Tym, co możemy zaoferować, jest nie tylko wysoka jakość, prezentowana przez oprogramowanie CAM, ale także przystępna, konkurencyjna cena, zależna od wybranych funkcji, jakie posiada program CAM.

  Zastosowanie oprogramowania NX CAM:

  • Siemens NX CAM zawiera osobny program lub moduł w obrębie systemu PLM wyższego rzędu.
  • CAM Siemens współpracuje z większością programów i plików CAD – także spoza rodziny NX.
  • Oprogramowanie CAM obsługuje obrabiarki sterowane numerycznie, takie jak np. Sinumerik, Heidenhain, Fanuc, Okuma, Kuka, ABB lub Yaskawa.
  • CAM NX pozwala na programowanie maszyn CNC w zakresie procesów frezowania, toczenia i wiercenia, a także robotów oraz drukarek 3D.
  • Program CAM umożliwia automatyzację obróbki pod kątem cech czy bazy parametrów obróbki.
  • Siemens NX CAM zapewnia optymalizację produkcji, w takich kwestiach, jak obróbki szybkościowe i zaawansowane funkcje prowadzenia ścieżek.
  • Program CAM poprawia bezpieczeństwa maszyn dzięki niezależnym symulacjom oraz kontroli kolizji.
  • CAM Siemens znajduje zastosowanie we wszystkich branżach przemysłu, np. w przemyśle stoczniowym, motoryzacyjnym, aeronautyce i wielu innych.

  Licencje programu NX CAM firmy Siemens są dożywotnie.

  Cena programu NX CAM zależy od wielu czynników, przede wszystkim od wybranej konfiguracji. System NX jest sprzedawany w aktualnej wersji, co również wpływa na taką kwestię, jak cena. Wykupienie rocznej opieki technicznej gwarantuje dostęp do najnowszej wersji oprogramowania. Aby uzyskać ofertę, w której zostanie zawarta aktualna cena, zadzwoń: 71-791 30 51 lub napisz do nas.

  NX CAM: programowanie robotów

  program nx programowanie robotów

  Moduł NX CAM (Computer Aided Manufacturing) Robotics firmy Siemens przeznaczony jest do programowania robotów przemysłowych. Umożliwia w bardzo przystępny sposób, przy stosunkowo małym nakładzie pracy programisty, sterowanie najpopularniejszymi wielo-osiowymi robotami. Pozwala na szybkie zaprogramowanie najpopularniejszych technologii wykorzystywanych na tego typu maszynach: spawania, polerowania, „lekkiego” cięcia, gratowania, klejenia, itp. Dzięki temu czas programowania wybranych operacji jest znacznie krótszy. Jest on rozszerzeniem systemu NX CAM, szeroko stosowanego do programowania obrabiarek CNC.

  Dzięki temu, niweluje on potrzebę ponownego – długiego i kosztownego – szkolenia programistów, gdyż robot może być traktowany jako kolejna obrabiarka. Możliwość wykorzystania typowych operacji CAM (automatyczne ścieżki na powierzchniach, krawędziach, czy obszarach) – zamiast korzystania z pojedynczych punktów i krzywych – to duży atut tego rozwiązania, podobnie jak skrócony czas operacji.

  nx cam cena programowanie robotów

  Programowanie robotów w środowisku NX CAM to również wykorzystanie innych funkcji typowych dla CAM, takich jak asocjatywność plików modeli 3D i programów CAD oraz automatycznie generowanie ścieżki po modyfikacji modelu. Ten sam projekt części w NX może być przetworzony na różne obrabiarki lub roboty różnych producentów i typów.

  Symulacja pracy całego robota stanowi podstawowe narzędzie przy przygotowywaniu poprawnej technologii obróbki. Umożliwia również sprawdzenie i wybór najlepszego wariantu obróbki, na przykład powierzchni. Ruch ramienia robota z zamocowanymi różnymi narzędziami musi uwzględniać liczne elementy wchodzące w skład systemu maszyny, takie jak magazyn narzędzi, palety z częściami, słupy i ściany hali produkcyjnej, a nawet obecność innych robotów. Oprogramowanie NX może wykrywać nie tylko kolizje między tymi wszystkimi elementami, ale również zbliżanie się do nich. Sygnalizowane jest przekroczenie zakresu osi robota i miejsca ograniczeń kinematyki.

  siemens nx cam programowanie robotów

  Dzięki nowoczesnemu i przemyślanemu interfejsowi system umożliwia dużą automatyzację przygotowania nawet najbardziej złożonych obróbek i operacji, w tym wykańczania powierzchni.

  Robot przemysłowy ma co najmniej jedną oś więcej niż obrabiarki pięcioosiowe. Do ich sterowania wprowadzono tak zwane „reguły robota”. Jedną z nich jest orientacja narzędzia, czyli obrót ramienia wokół osi prostopadłej do powierzchni obrabianej. To szósta oś swobody, której nie ma na konwencjonalnych frezarkach z typowymi narzędziami skrawającymi. Narzędzia robota mogą mieć dowolne kształty, dlatego można je orientować w dowolnym kierunku: stałym lub względem ścieżki narzędzia.

  Inna reguła dotyczy stołu obrotowego, na którym zamocowany jest przedmiot obrabiany. To już siódma i „nadmiarowa” oś, dlatego można wybrać poruszanie stolikiem przy stałym kierunku osi narzędzia lub zmiany kierunku narzędzia przy nieruchomym, ale ustawionym na dowolny kąt stoliku.

  Kolejna reguła dotyczy szyny transportowej, po której porusza się robot. Szyna zwiększa przestrzeń obróbczą. Można wybrać ruch robota na szynie bez jego obracania się na boki, stałą ale dowolną pozycję na szynie i wychylenia boczne, a także ruch po szynie i wychylenia boczne jednocześnie. Programowanie i symulowanie w NX CAM Robotics odbywa się w tzw. trybie „off-line”, bez przerywania pracy robota. To duża oszczędność czasu w porównaniu z uczeniem robota.

  Główne obszary zastosowań robotów „obróbczych” to frezowanie materiałów łatwo skrawalnych, jak aluminium, drewno, tworzywa sztuczne, różne pianki. Dla trudniejszych materiałów można wykonywać operacje jak gratowanie, szlifowanie, polerowanie, gdzie siły są niewielkie. Inne zabiegi to cięcie, spawanie, malowanie i pokrywanie ceramiką (plazmą). Nie wspominamy tu o operacjach nie-obróbczych, jak montaż, układanie, pakowanie, praca w magazynie itp.

  Moduł Robotics jest dodatkiem (add-on) do oprogramowania NX CAM. Zawiera on postprocesory i symulatory dla robotów ABB (Rapid S4, S4C, S4C+, IrC5), Kuka (KRL KRC 1/2/3/4) , Fanuc (TPE RJ2, RJ3, R30iA, R30iB), oraz ze sterowaniem Sinumerik. Baza robotów i maszyn jest wciąż poszerzana przez producenta. Istnieje również możliwość zamówienia postprocesora i symulacji dowolnego robota, którego nie ma w bazie NX CAM.

  Oprogramowanie NX CAM: postprocesory

  nx cam funkcjonalności

  Oferujemy kompleksowe usługi w zakresie przystosowania systemu NX CAM firmy Siemens do współpracy z maszyną CNC i robotem.

  Firma GM System posiada wieloletnie doświadczenie z zakresu przygotowywania plików postprocesorów, symulacji pracy maszyny oraz wdrożeń oprogramowania NX CAM/CAM Express. Tworzyliśmy postprocesory do wszystkich wersji NX i każdego typu kodu NC.

  Nasi Klienci doceniają fachowość i profesjonalizm dostarczanych przez nas rozwiązań. Pomagamy firmom, które dopiero rozpoczynają działalność w obszarze obróbki na maszynach CNC – podpowiadamy, wyjaśniamy wszelkie wątpliwe kwestie odnośnie programowania maszyn czy wyboru sterowania.

  Współpracujemy także z doświadczonymi użytkownikami naszych systemów, wyposażając postprocesory w zaawansowane opcje i funkcjonalności na specjalne zamówienia.

  siemens nx cam - GMSystem

  W oparciu o wieloletnią praktykę oferujemy:

  • Postprocesory dedykowane dla wybranej maszyny o standardowym zakresie funkcjonalności (pełne wykorzystanie funkcji maszyny) – przygotowywane na podstawie bazy działających postprocesorów, sprawdzonych w praktyce na wielu maszynach różnego typu.
  • Postprocesory specjalne wykonywane wg wytycznych klienta, zawierające odrębne wymagania co do funkcji maszyny, operacji obróczych, sposobie pracy w systemie NX CAM, formatu kodu NC sterującego maszyną, itp.
  • Przygotowywanie niezależnego kontrolera maszyny wykorzystywanego do symulacji pracy maszyny.
  • Pomoc w przygotowaniu modelu 3D maszyny na potrzeby wykonania symulacji pracy.
  nx cam - GMSystem
  • Aktualizacja postprocesorów i symulacji o najnowsze funkcje pojawiające się w nowych wersjach oprogramowania NX CAM.
  • Wdrożenia i sprawdzanie poprawności działania postprocesorów i symulacji w siedzibie klienta bezpośrednio na maszynach CNC.
  • Pomoc przy uruchamianiu maszyn CNC w przypadku braku danych / wytycznych co do ich programowania.
  • Obsługujemy praktycznie wszystkie dostępne na rynku sterowania dla obrabiarek: frezarek, tokarek, centr wielofunkcyjnych oraz wycinarek drutowych.
  • Obsługujemy najpopularniejsze roboty dostępne na rynku w zakresie ich programowania off-line wraz niezbędną symulacją ruchów robota i ich zmiany.

  Minimalne rekomendowane wymagania sprzętowe dla oprogramowania NX CAM/NX CAD w aktualnej wersji

  System operacyjny* Microsoft Windows 10 64-bit Professional oraz Enterprise
  Linux (64-bit) Red Hat Enterprise Linux Server/Desktop 7.6*
  Linux (64-bit) SuSE Linux Enterprise Server/Desktop 15*
  Przeglądarka** Internet Explorer, Microsoft Edge, Mozilla Firefox, Google Chrome
  Procesor Z obsługą SSE3
  RAM 8 GB w trybie natywnym, 16 GB dla NX z Teamcenter
  (zalecane 32 GB lub więcej w zależności od sposobu użytkowania)
  Karta graficzna*** Z obsługą OpenGL
  Wolne miejsce na dysku Minimum 20 GB
  Inne Środowisko wykonawcze języka Java

  * Systemy operacyjne Windows XP, Windows Vista oraz Windows 7 zostały wycofane z oferty firmy Microsoft. Windows 8.1 nadal jest obsługiwany przez firmę Microsoft Firma Siemens PLM Software nie zaleca, aby NX w aktualnej wersji był instalowany na tych platformach.
  Od wersji NX 1847 nie jest wspierane wykorzystanie NX z interfejsem graficznym na systemie Linux. Utrzymane pozostaje wsparcie dla uruchamiania solwerów obliczeniowych NX oraz skryptów NX Open.

  ** Rekomendowana jest praca z najnowszymi wersjami przeglądarek.

  *** Lista wspieranych kart graficznych

  Zapytaj o NX CAM

   Lista nadchodzących szkoleń NX CAD/CAM/CAE

   Znaleziono 24 szkoleń