Zaawansowane narzędzia modelowania bryłowego i powierzchniowego umożliwiające wierne odwzorowanie nawet najbardziej złożonych kształtów produktów wytwarzanych w wielu gałęziach przemysłu.

NX CAD wchodzi w skład kompleksowego systemu Siemens NX – oprogramowania klasy high-end o olbrzymich możliwościach, które sprostać mogą najbardziej wymagającym zadaniom inżynierskim. W NX CAD znajdziesz rozwiązania użyteczne w wielu branżach przemysłowych.

Co oferujemy kupującym NX CAD?

Szkolenia na najwyższym poziomie wraz z przekazaniem uczestnikom autorskich materiałów na temat oprogramowania

Efektywne i szybkie wsparcie techniczne: 100% dobrych odpowiedzi na pytania Klienta

Praktyczną znajomość zastosowania NX CAD w wielu branżach przemysłowych, wynikającą z wieloletniego doświadczenia firmy

Zapytanie o produkt NX cad

  nx siemens - GMSystem

  NX CAD - kompleksowość
  i elastyczność

  NX CAD jest najbardziej kompleksowym i elastycznym rozwiązaniem wspomagającym proces tworzenia produktów w wielu branżach. NX Siemens oferuje najwyższy poziom integracji między różnymi dziedzinami projektowania w otwartym środowisku współpracy, a przy tym jego cena wciąż pozostaje atrakcyjna.

  FIRMA GM SYSTEM JEST WIODĄCYM POLSKIM DOSTAWCĄ PROGRAMU NX CAD

  Wdrożyliśmy kilkaset licencji oprogramowania CAD NX. Dzięki bezpośredniej współpracy z producentem programu CAD Siemens mamy realny wpływ na jego rozwój.

  1

  NX CAD umożliwia efektywne tworzenie i pracę ze złożeniami, nawet tymi największymi i najbardziej wymagającymi. Dzięki funkcjom parametryzacji dostępnym w NX Siemens możliwe jest szybkie wprowadzanie zmian konstrukcyjnych i tworzenie wielu wariantów produktu.

  2

  Proces projektowy w NX CAD może zostać przyspieszony i zautomatyzowany dzięki dostępności wielu obecnych w ramach Siemens NX modułów specjalizowanych, np. narzędziowych (Mold Wizard, Progressive Die Wizard, Engineering Die Wizard, Electrode Design, Weld Assistant), instalacyjnych (Routing Mechanical, Routing Electrical, Routing Logical) lub branżowych (Vehicle Design, Aero Design, Ship Design).

  3

  Dopełnieniem projektów realizowanych w oparciu o program NX jest dokumentacja techniczna 2D, którą można szybko i wygodnie tworzyć na podstawie modeli 3D części i złożeń. Informacje produktowe i technologiczne mogą być w NX Siemens nanoszone także bezpośrednio w środowisku 3D dzięki modułowi PMI. A w przygotowaniu efektownych prezentacji produktu pomocne będą zaawansowane możliwości wizualizacyjne, które dostarcza program NX.

  Zalety programu NX CAD:

  • integracja różnych narzędzi dla konstruktorów/projektantów CAD w obrębie jednego środowiska projektowego Siemens NX,
  • opisywany program NX zapewnia możliwość wczytywania, pracy i wykorzystania plików z większości systemów CAD; dzięki uwzględnionemu w CAD NX Synchronous Modeling możliwa jest ich bezpośrednia edycja,
  • atrakcyjna cena,
  • przejrzysty, spójny i funkcjonalny interfejs, którym odznacza się to środowisko CAD,
  • symulacje i prototypowanie przeprowadzane w czasie rzeczywistym,
  • możliwość rozbudowy o moduły specjalizowane NX Siemens dla przemysłu stoczniowego, motoryzacyjnego, aeronautyki i wielu innych,
  • nowoczesne narzędzia do parametryzacji i inspekcji geometrii pod kątem założeń projektowych,
  • licencje na Siemens NX są dożywotnie.

  Cena programu NX CAD zależy od wielu czynników. Cena ta uzależniona jest przede wszystkim od konfiguracji. Aby uzyskać ofertę zadzwoń: 71-791 30 51 lub napisz do nas.

  1

  Mold Wizard

  nx cad formy wtryskowe

  Moduł przeznaczony do projektowania form wtryskowych, w której to dziedzinie zyskał niekwestionowaną renomę. Prowadzi użytkownika przez poszczególne etapy modelowania narzędzia. Bazuje na modelach bryłowych i powierzchniowych, które mogą pochodzić z programu NX lub dowolnego innego systemu CAD. Moduł posiada zaawansowane funkcje do definiowania odpowiedniego korpusu formy oraz wszelkich niezbędnych normaliów, wstawiania układów zasilających i chłodzących, aż po uzyskanie kompletnego projektu formy.

  2

  Progressive Die Wizard

  nx cad projektowanie tlocznikow

  Środowisko zawierające zestaw zaawansowanych narzędzi i bibliotek wspomagających modelowanie tłoczników i wykrojników wielotaktowych, które maksymalizują dynamikę i elastyczność procesu projektowania, a także pomagają zmniejszyć koszty tworzonego narzędzia. Program zawiera funkcje umożliwiające szybkie rozwinięcia detalu na podstawie geometrii produktu końcowego, przedstawione w postaci natywnej lub pochodzącej z innego systemu CAD, a następnie zdefiniowanie serii kolejnych operacji gięcia, przetłaczania i wycinania.

  3

  ADDITIVE MANUFACTURING

  NX CAD additive manufacturing

  W zakresie przemysłowego wytwarzania przyrostowego Siemens NX oferuje szereg możliwości, w skład których wchodzą projektowanie elementów przeznaczonych do druku 3D, optymalizacja ich kształtu w zależności od kryteriów projektowych i wydruk części z proszków metali i tworzyw sztucznych, bezpośrednio z poziomu NX, poprzez ścisłą integrację z drukarkami 3D. Posiadając Siemens NX, cały proces – od projektu po zainicjowanie procesu drukowania – zrealizujesz w jednym oprogramowaniu.

  4

  Electrode Design

  nx cad projektowanie elektrod

  Moduł usprawniający proces projektowania elektrod EDM, bazujący na geometrii detalu, który będzie w przyszłości drążony modelowaną elektrodą. Pozwala na automatyczne wyszukiwanie, rozpoznawanie i grupowanie powierzchni modelu przeznaczonych do obróbki elektroerozyjnej, z możliwością ich wyróżnienia kolorystycznego. Zawiera szereg specjalizowanych narzędzi do łatwego i wydajnego projektowania części roboczej elektrody.

  5

  Sheet Metal

  nx cad projektowanie elementów blaszanych

  Moduł przeznaczony do modelowania elementów giętych z blach. Umożliwia intuicyjne projektowanie od podstaw różnorodnych zagięć, kołnierzy, rowków, wycięć i przetłoczeń, niezbędnych do uzyskania pożądanego kształtu modelu. Pozwala również na przekształcanie standardowych modeli bryłowych, także tych zaimportowanych z innych systemów CAD, na modele typu Sheet Metal. Rozszerzeniem tego modułu jest NX Advanced Sheet Metal, wykorzystywany do projektowania elementów z blach, stosowanych w technice lotniczej. Zawiera on całą gamę predefiniowanych cech geometrycznych, charakterystycznych dla części występujących w tym sektorze przemysłu.

  6

  Routing Mechanical

  nx cad routing mechanical

  Moduł wspomagający projektowanie nawet najbardziej skomplikowanych instalacji przemysłowych. Pozwala na znaczne skrócenie czasu modelowania układów rurowych, takich jak rurociągi czy kanały wentylacyjne. Program zawiera szereg wbudowanych i modyfikowalnych zasad projektowych, zapewniających prawidłowe konstruowanie poszczególnych elementów.

  7

  Routing Electrical

  nx cad routing electrical

  Moduł przeznaczony do projektowania modeli 3D układów elektrycznych, którego użycie eliminuje potrzebę wykonywania fizycznych prototypów. Pozwala na tworzenie podzespołów elektronicznych i elektrycznych oraz łączących je przewodów w kontekście konstrukcji mechanicznej. Podczas tych prac umożliwia asocjatywną, dwukierunkową wymianę danych z systemami ECAD, zapewniając stuprocentową zgodność modelu 3D z przygotowanymi wcześniej ideowymi schematami instalacji.

  8

  Structure Designer

  nx cad konstrukcje ramowe

  Środowisko do projektowania konstrukcji ramowych różnego przeznaczenia. Zawiera bibliotekę kształtowników dostępnych na rynku: płaskowniki, kątowniki, ceowniki, teowniki, belki, profile kwadratowe, prostokątne, okrągłe, sześciokątne. Dodatkowo dostępne są biblioteki usztywnień, stóp i zaślepek profili. Użytkownik może w wygodny sposób stworzyć szkic 3D konstrukcji ramowej, zdecydować o metodzie docinania kształtowników w narożach czy w kilku krokach stworzyć dokumentację produkcyjną z długościami i kątami cięcia poszczególnych elementów konstrukcji.

  MINIMALNE REKOMENDOWANE WYMAGANIA SPRZĘTOWE DLA AKTUALNEJ WERSJI OPROGRAMOWANIA NX CAD/CAM

  System operacyjny* Microsoft Windows 10 64-bit Professional oraz Enterprise
  Linux (64-bit) Red Hat Enterprise Linux Server/Desktop 7.6*
  Linux (64-bit) SuSE Linux Enterprise Server/Desktop 15*
  Przeglądarka** Internet Explorer, Microsoft Edge, Mozilla Firefox, Google Chrome
  Procesor Z obsługą SSE3
  RAM 8 GB w trybie natywnym, 16 GB dla NX z Teamcenter (zalecane 32 GB lub więcej w zależności od sposobu użytkowania)
  Karta graficzna Z obsługą OpenGL***
  Wolne miejsce na dysku Minimum 20 GB
  Inne Środowisko wykonawcze języka Java

  * Systemy operacyjne Windows XP, Windows Vista oraz Windows 7 zostały wycofane z oferty firmy Microsoft. Windows 8.1 nadal jest obsługiwany przez firmę Microsoft Firma Siemens PLM Software nie zaleca, aby NX w aktualnej wersji był instalowany na tych platformach.
  Od wersji NX 1847 nie jest wspierane wykorzystanie NX z interfejsem graficznym na systemie Linux. Utrzymane pozostaje wsparcie dla uruchamiania solwerów obliczeniowych NX oraz skryptów NX Open.

  ** Rekomendowana jest praca z najnowszymi wersjami przeglądarek.

  *** Lista wspieranych kart graficznych

  Zapytaj o NX CAD

   Lista nadchodzących szkoleń z oprogramowania NX CAD

   Znaleziono 20 szkoleń