Solid Edge 3D Publishing

Moduł 3D Publishing dedykowany oprogramowaniu Solid Edge to bezkompromisowe rozwiązanie do przygotowywania dokumentacji technicznych. 3D Publishing pozwala ekspresowo tworzyć efektowne dokumenty, w tym instrukcje obsługi i ilustrowane katalogi części. Możliwość dodawania interaktywnych elementów i eksportu do standardowych dla dokumentacji plików sprawia, że materiały wygenerowane przy pomocy rozszerzenia są w stanie zadowolić nawet najbardziej wymagających klientów.

Niezastąpione narzędzie do tworzenia dokumentacji technicznych

Starannie przygotowana dokumentacja techniczna to jeden z głównych wyróżników projektów zrealizowanych na wysokim poziomie. Bez względu na to, czy w grę wchodzi produkt dedykowany klientowi B2B, czy bezpośrednio klientom B2C, materiały takie jak instrukcja obsługi czy książka serwisowa powinny prezentować się dobrze. Estetyczne i czytelne dokumenty najlepiej świadczą o produkcie oraz o samej marce. W ich przygotowywaniu użytkowników Solid Edge wspiera moduł 3D Publishing.

Przykładowa instrukcja wykonana w Solid Edge 3D Publishing.
Przykładowa instrukcja wykonana w Solid Edge 3D Publishing.

3D Publishing należy do najpopularniejszych rozszerzeń opracowanego przez Siemens Digital Industries Software systemu 3D CAD. Dzięki niemu tworzenie dokumentacji technicznej realizowanych projektów jest zaskakująco łatwe i intuicyjne. Co ważne, rozwiązanie pozwala kreować dokumenty w obrębie środowiska Solid Edge. Oznacza to, że proces ich przygotowywania jest uproszczony i w efekcie szybszy. Nie ma bowiem potrzeby korzystania z zewnętrznych programów, bardzo często nieprzystosowanych do takich zadań. 3D Publishing oferuje szereg narzędzi, dzięki którym generowanie niezbędnych materiałów staje się przyjemnością. Niezależnie od tego, czy bazą do tworzenia dokumentacji są pliki pochodzące z Solid Edge, czy formaty 3D CAD z innych źródeł, komfort pracy i efekty zawsze są na tym samym, najwyższym poziomie.

Gotowe szablony dokumentów, przyjazny interfejs i nieograniczone możliwości

Moduł nie wymaga zaawansowanych umiejętności z zakresu projektowania graficznego, by tworzyć profesjonalnie wyglądające dokumenty. Wystarczy skorzystać z gotowych szablonów, które mogą stanowić punkt wyjścia do samodzielnego przygotowania pożądanej dokumentacji. Szablony można dowolnie zmieniać i na ich podstawie kreować własne, tworząc tym samym unikalny, zunifikowany system prezentacji najważniejszych informacji technicznych. Przyjazny interfejs ułatwia poruszanie się w programie, pozwalając na sprawną, przyjemną pracę – również początkującym użytkownikom niemającym dużego doświadczenia.

3D Publishing jest jednym z najbardziej kompleksowych rozwiązań w swojej klasie. Równie dobrze nadaje się do wykonania prostej instrukcji obsługi przeznaczonej do wydrukowania, jak i rozbudowanych, interaktywnych dokumentów cyfrowych z efektownymi animacjami, przyciskami itp. Modele 3D importuje się bezpośrednio z Solid Edge. Ich wygląd można zmieniać wedle uznania, np. wybierając wyświetlanie samych konturów elementu. Zaimportowany model możemy skalować, obracać i – jeśli zachodzi taka potrzeba – wyświetlić w widoku „rozstrzelonym”, w którym każdy element z osobna jest bardzo dokładnie widoczny. Poszczególne detale można dowolnie opisywać, zaznaczać i wyróżniać wybranym kolorem.

Szerokie spektrum możliwych formatów zapisu, w tym PDF i HTML

Ideą 3D Publishing jest umożliwienie użytkownikom Solid Edge generowania potrzebnych materiałów bez zbędnych komplikacji, dlatego też 3D Publishing daje możliwość eksportowania dokumentów w gotowych formatach przeznaczonych zarówno do druku, jak i do wyświetlania np. na stronach www. Rozszerzenie wspiera m.in. powszechnie stosowane formaty PDF i PDF 3D. Umożliwia ponadto bezpośredni zapis utworzonych projektów w języku HTML. Wszystko dla jak największej elastyczności i wygody. Zgodność modułu z popularnymi rozszerzeniami plików daje pewność, że udostępniane dokumenty prawidłowo otwierają się ich odbiorcom, wyglądając dokładnie tak, jak zostały zaprojektowane – bez potrzeby czasochłonnego konwertowania plików.

Jeżeli chcą Państwo dowiedzieć się więcej o 3D Publishing, zapraszamy do kontaktu bezpośredniego. To rozszerzenie, które zdecydowanie jest warte Państwa uwagi!

Skontaktuj się z nami

Udostępnij: