Solid Edge CAM Pro

CAM Pro to rozwiązanie pozwalające szybko i w przystępny sposób programować obrabiarki CNC. Moduł jest częścią opracowanego przez Siemens Digital Industries Software systemu CAD 3D Solid Edge. Wsparcie dla maszyn wszystkich czołowych producentów, wbudowane kreatory, które przyśpieszają tworzenie programów, a przede wszystkim najlepszy w tej klasie zestaw dedykowanych narzędzi – oto dlaczego warto postawić na CAM Pro.

Efektywne programowanie obrabiarek CNC

Moduł CAM Pro jest niezastąpiony w zakładach produkcyjnych, warsztatach i narzędziowniach, których praca opiera się na obróbce CNC. Rozszerzenie upraszcza proces programowania maszyn obsługujących takie procesy, jak frezowanie, toczenie czy obróbka oparta na cechach. Poprzez wykorzystanie jednolitego systemu, jakim jest CAM Pro, można zmaksymalizować efektywność prowadzonych procesów wytwórczych – bez względu na skalę i charakter prowadzonej produkcji.

Co ważne, CAM Pro należy do systemu Solid Edge. Oznacza to, że umożliwia pracę z częściami i złożeniami Solid Edge przy zachowaniu ich asocjatywności. Dzięki temu, że tworzenie programów odbywa się w obrębie tego samego oprogramowania co projektowanie poszczególnych elementów, cały proces trwa krócej. To oznacza oszczędności – w nowoczesnych środowiskach produkcyjnych każda minuta może bowiem zadecydować o zyskach lub stratach przedsiębiorstwa. Relatywnie niski koszt licencji i łatwość wdrożenia modułu ułatwiają integrację zarówno w zakładach prowadzących regularną obróbkę dużych serii detali, jak i mniejszych jednostkach, np. warsztatach i narzędziowniach.

Intuicyjna obsługa, wbudowane kreatory i narzędzia do automatyzacji programowania maszyn

Tym, co wyróżnia CAM Pro spośród innych rozwiązań o podobnych zastosowaniach, jest intuicyjna obsługa. Dzięki niej programowanie obrabiarek sterowanych numerycznie nie musi być skomplikowanym, czasochłonnym procesem wymagającym wytężonej, wielogodzinnej pracy. Przyjazny interfejs i wbudowane kreatory znacząco usprawniają programowanie. Spójne nawigatory wraz z czytelnym obszarem roboczym sprawiają, że poruszanie się w CAM Pro jest wyjątkowo bezproblemowe. Rozpoczęcie programowania ułatwiają samouczki. Umożliwiają one ekspresowe poznanie funkcjonalności rozszerzenia, nawet osobom z mniejszym doświadczeniem w programowaniu maszyn.

CAM Pro to również rozwiązania automatyzujące programowanie obrabiarek CNC. Oprogramowanie rejestruje poszczególne operacje, zapamiętując preferowane narzędzia, ustawienia i metody pracy. Pozwala to na tworzenie własnych szablonów i ich późniejsze wykorzystywanie. W ten sposób moduł pomaga wypracować każdemu użytkownikowi jego własne, spersonalizowane środowisko. Ma to niebagatelne znaczenie dla specjalistów, których praca charakteryzuje się wysoką intensywnością.

Wbudowana baza postprocesorów, wizualizacja ścieżki narzędzia i inne dodatki

CAM Pro posiada wsparcie dla obrabiarek czołowych dostawców, w tym m.in. dla maszyn takich producentów, jak DMG Mori, Mazak czy Okuma. Nieocenionym wsparciem na etapie przetwarzania końcowego są kompleksowe możliwości postprocesingu. To użytkownik wybiera, czy chce zbudować postprocesor od zera, czy skorzystać z jednego z ponad 1000 gotowych postprocesorów dostępnych w bibliotece Post Hub. Przykładowe postprocesorów z biblioteki Post Hub można dowolnie dostrajać i optymalizować na potrzeby konkretnego zastosowania.

Inną niezwykle przydatną funkcjonalnością modułu jest możliwość wizualizacji ścieżki narzędzia. Dzięki niej użytkownik może wyeliminować ewentualne błędy przed rozpoczęciem obróbki. Pomaga w tym dodatkowo zintegrowane narzędzie sprawdzania kolizji, automatycznie identyfikujące newralgiczne fragmenty stworzonego programu. Niezbędne zmiany ścieżki narzędzia można wprowadzać na bieżąco. Wszystko odbywa się w obrębie Solid Edge, co eliminuje konieczność wdrażania dodatkowych, często bardzo kosztownych specjalistycznych programów do symulacji obróbki.

Jeżeli chcą Państwo dowiedzieć się więcej o CAM Pro, zapraszamy do kontaktu bezpośredniego. To rozszerzenie, które zdecydowanie jest warte Państwa uwagi!

Skontaktuj się z nami

Udostępnij: