Solid Edge Portal

Twoje nowe miejsce do przechowywania danych CAD on-line

Podczas premiery Solid Edge ST10 przedstawiono po raz pierwszy informacje na temat nowego produktu zespołu Siemens PLM, jakim jest Solid Edge Portal – platformy umożliwiającej przesyłanie, przeglądanie i udostępnianie danych CAD. Wraz z postępem prac nad produktem i zbliżającym się terminem wydania jego finalnej wersji, ruszył globalny program beta testów.

Już dziś weź udział w beta testach

Dołącz do grona beta testerów nowego narzędzia Solid Edge Portal – bezpłatnej platformy do współpracy w chmurze. W ramach zobowiązania do współpracy można bezpiecznie przesyłać, przeglądać, udostępniać i oznaczać pliki CAD dowolnego popularnego formatu 2D i 3D oraz zamieszczać inne pliki takie jak .pdf czy .docx . Dostęp do przeglądarki internetowej umożliwia korzystanie na żądanie w dowolnym czasie, miejscu i na dowolnym urządzeniu.

Masz pytanie? Potrzebujesz pomocy?

Możesz zadawać pytania i przekazywać opinie bezpośrednio na forum  społeczności on-line: Społeczność użytkowników Solid Edge – Portal. Wszelkie zasady zgłaszania opinii oraz już znane problemy zostały opisane w przypiętych wpisach, z którymi warto się zapoznać. Forum jest codziennie monitorowane, a każda opinia oraz sugestia jest mile widziana.

Co oferuje Solid Edge Portal?

Bezpłatne zarządzanie plikami w chmurze

 • Możliwość przesyłania plików i zarządzania nimi w folderach projektów w chmurze
 • Bezpłatny dostęp do magazynu 5 GB na pliki
 • Zarządzanie wieloma projektami
 • Możliwość zapisu plików niemal dowolnego typu

Wyświetlanie plików CAD on-line z dowolnego urządzenia

 • Dostęp przez przeglądarkę umożliwiający wyświetlanie plików CAD na telefonie, tablecie, komputerach Chromebook, Mac i PC i innych
 • Możliwość udostępniania plików zakładom produkcyjnym, klientom lub partnerom
 • Przeglądanie modeli za pomocą narzędzi do przeglądania: obrót i przesuwanie, przekrój i automatyczne rozstrzelenie złożenia
 • Gromadzenie informacji zwrotnych w postaci uwag

Bezpieczne udostępnianie danych i współpraca

 • Bezpieczny dostęp zabezpieczony hasłem
 • Szyfrowanie podczas wysyłania i pobierania
 • Kontrola dostępu umożliwiająca określenie uprawnień do pobierania lub tylko wyświetlania

Pięć prostych kroków, aby zacząć korzystać z portalu:

1. Tworzenie konta i logowanie

Aby uzyskać dostęp do platformy należy utworzyć nowe bezpłatne konto użytkownika. Obecni użytkownicy produktów Siemens PLM, do zalogowania mogą wykorzystać dane istniejącego konta WebKey.

2. Tworzenie przestrzeni projektowej i wgrywanie plików

Po zalogowaniu można tworzyć foldery z projektami, w których metodą „przeciągnij i upuść” można wgrywać pliki i nimi zarządzać. Foldery projektów oprócz danych CAD umożliwiają przechowywanie całej dokumentacji dotyczącej projektu—wymogi projektowe, listy materiałowe, arkusze kalkulacyjne, prezentacje itp.

3. Otwieranie pliku 3D/2D w przeglądarce

Zaimplementowana obsługa technologii Multi-CAD umożliwia wyświetlanie plików online na dowolnym urządzeniu. Przeglądarka umożliwia wyświetlanie części, złożeń i rysunków programu Solid Edge, a także danych w większości popularnych formatów CAD 3D, w tym w formatach neutralnych tj.: JT, Parasolid, IGES, STEP, pliki danych do druku 3D (.STL), SolidWorks, CATIA V4 V5 V6, Pro/E, Inventor, Rhino 3D i wiele innych.

4. Sprawdzanie modelu lub rysunku

Intuicyjne narzędzia pozwalają na przesuwanie, powiększanie i obracanie, wyświetlanie dynamicznych przekrojów 3D oraz pokazywanie i ukrywanie komponentów, a także tworzenie rozstrzelonych widoków złożeń. Ciekawą funkcjonalnością jest również dodawanie komentarzy i uwag, które synchronizowane są w czasie rzeczywistym.

5. Udostępnianie plików innym osobom

Jedną z najistotniejszych funkcjonalności jest umożliwienie zdalnej wymiany plików, poprzez udostępnienie projektów dostawcom i klientom przy użyciu adresu URL. Można również nadawać uprawnienia do wyświetlania i/lub pobierania danego projektu dla każdego użytkownika osobno. Użytkownicy są powiadamiani o udostępnieniu im projektu w wiadomości e-mail, która zawiera bezpośrednie łącze do projektu umieszczonego na portalu. Odbiorcy nie będą musieli instalować oprogramowania, aby móc go wyświetlać.

Więcej szczegółowych informacji na temat wszystkich funkcjonalności portalu znajdziesz w pomocy Portal Solid Edge.

Dzięki zdjęciu opłat z możliwości pracy w Solid Edge Portal, jego popularność może istotnie wzrosnąć, gdyż jest to naprawdę bardzo przydatne i funkcjonalne narzędzie. Jest świetnym rozwiązaniem dla biur konstrukcyjnych, których członkowie przebywają w różnych miejscach –miastach, krajach, czy kontynentach. Co istotne, umożliwia również pracę osób, które nie zajmują się bezpośrednio projektowaniem i nie muszą posiadać danego oprogramowania, aby mieć stały podgląd w postęp prac nad projektami – a z drugiej strony wciąż mieć możliwość nanoszenia komentarzy do nich.

Ponieważ cenimy Twoją opinię, zapraszamy Cię do dołączenia do testów wersji beta tej platformy przed jej ostatecznym wydaniem do produkcji.

Pamiętaj, czas na dołączenie do wersji beta jest ograniczony, więc zarejestruj się już dziś!

Opracował: Tomasz Szwed

Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuje się nami: https://gmsystem.pl/kontakt/

Skontaktuj się z nami

Udostępnij: