Xcelerator Share dla Solid Edge

Opracowany przez Siemens Digital Industries Software moduł Xcelerator Share* przenosi środowisko Solid Edge w zupełnie nowy wymiar, zapewniając wiodącemu systemowi CAD 3D wszystkie możliwości oprogramowania chmurowego. Dzięki Xcelerator Share praca projektowa staje się szybsza i bardziej efektywna, a wszystko to w ramach wygodnej subskrypcji w modelu HSaaS.

Moduł Xcelerator Share – rewolucja w systemie Solid Edge

Xcelerator Share nie jest krokiem naprzód dla użytkowników Solid Edge. To prawdziwy skok w przyszłość. Czym tak naprawdę jest Xcelerator Share? To rozszerzenie, które przenosi system Solid Edge do chmury. Dzięki niemu program znany profesjonalistom od lat otrzymuje bardziej nowoczesny, idealnie odpowiadający dynamice współczesnego świata charakter.

Rozwijając Xclerator Share, firma Siemens Digital Industries Software podąża za trendami w dziedzinie oprogramowania. Transformacja chmurowa na zawsze zmieniła sposób, w jaki korzystamy z produktów cyfrowych. To znacznie więcej niż przeniesienie plików i procesów do chmury. W dziedzinie oprogramowania przemysłowego to fundamentalna zmiana modelu pracy i prowadzenia projektów, ale też odkrywanie procesów – również biznesowych – na nowo. To szansa na wypracowanie przewagi konkurencyjnej poprzez umiejętne wykorzystanie narzędzi, jakie jeszcze do niedawna były niedostępne.

Przyśpieszenie i większa elastyczność pracy inżynierów oraz kadr zarządzających zespołami

Moduł Xcelerator Share oferuje zespołom, dla których naturalnym środowiskiem jest Solid Edge, możliwość wspólnej, bardziej wydajnej pracy nad projektami w czasie rzeczywistym. Wszystko dzięki współdzielonemu dostępowi do oprogramowania i plików, nawet na urządzeniach mobilnych. Możliwość bieżącego wprowadzania zmian i dodawania komentarzy to duże usprawnienie dla inżynierów, ale też dla kadr zarządzających zespołami. Xcelerator Share daje im narzędzia pozwalające optymalizować poszczególne etapy realizacji zleceń, przydzielać zadania konkretnym osobom, a także weryfikować postępy poszczególnych procesów.

Xcelerator Share to jednak przede wszystkim elastyczność będąca domeną rozwiązań chmurowych. Każdy członek zespołu ma dostęp do projektu w dowolnym momencie bez względu na to, czy znajduje się w biurze, w domu czy w podróży. Dzięki Xcelerator Share można z powodzeniem wykonywać prace projektowe w systemie Solid Edge z poziomu telefonu czy tabletu. Pliki są przechowywane w dedykowanej przestrzeni chmurowej (podstawowa subskrypcja zapewnia aż 500 GB wolnej przestrzeni na pliki). Dostęp do określonych zasobów może być przydzielany poszczególnym osobom w różnym stopniu – obok pełnego dostępu można udzielać również dostępu ograniczonego, aby zawsze mieć pewność, że poufne dane są dobrze chronione. Pliki znajdują się na zabezpieczonych serwerach dostarczanych przez AWS (Amazon Web Services). Gwarancją ich bezpieczeństwa jest spełnianie przez Siemens Digital Industries Software normy ISO/IEC 27001 standaryzującej systemy zarządzania bezpieczeństwem informacji.

Lepsza współpraca z klientami – klucz do budowania trwałych relacji

Możliwości Xcelerator Share nie ograniczają się wyłącznie do poprawy kultury pracy wewnątrz organizacji. Rozszerzenie pozwala również budować lepszą współpracę z klientami. Dzięki chmurowej charakterystyce Xcelerator Share klient może stać się częścią zespołu, otrzymując dostęp do projektu na samym początku jego realizacji lub w momencie, gdy projekt jest już blisko finalizacji. W ten sposób proces weryfikacji przez klienta poprawności wykonania zlecenia czy zgłaszania uwag zostaje znacząco usprawniony. Klient nie musi posiadać licencji Solid Edge, by zobaczyć udostępnione pliki, dodawać komentarze i komunikować się z członkami zespołu. Umożliwia to bardziej transparentną współpracę i budowanie zaufania będącego podstawą trwałych relacji.

Dostępne w ramach modułu Xcelerator Share narzędzie Solid Edge Augmented Reality pozwala dodatkowo generować dla klienta realistyczne wizualizacje. Dzięki narzędziu Solid Edge Augmented Reality możliwe jest efektowne prezentowanie produktów poprzez wirtualne umieszczanie wygenerowanych prototypów w dowolnym środowisku. W efekcie klient może „zobaczyć” produkt zanim jeszcze rozpocznie się jego produkcja.

Rozwój dzięki technologii chmurowej

Model subskrypcyjny programu Solid Edge, którego ważny element stanowi Xcelerator Share, to także inne korzyści, w tym te związane z rozwojem. To m.in. pakiet szkoleń „Get Started” dostępny w ramach Xcelerator Academy pozwalający jeszcze lepiej wykorzystać możliwości technologii chmurowej.

Połączenie Solid Edge i Xcelerator Share otwiera wiele nowych perspektyw. To bardzo dobry czas, by samemu się o tym przekonać. Wciąż obowiązuje promocja na trzyletnią subskrypcję Solid Edge w wariancie HSaaS, dzięki której mogą Państwo zaoszczędzić aż do 50% kosztów względem zakupu nowej licencji bądź odnowienia opieki technicznej. To szczególnie korzystna oferta zwłaszcza w kontekście zapowiedzianego przez Siemens Digital Industries Software podniesienia cen poszczególnych produktów i usług.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie promocji.

 

*Xcelerator Share to rozwiązanie funkcjonujące w całym ekosystemie oprogramowania przemysłowego Siemens Digital Industries Software. Platforma pozwala łączyć w chmurze różne produkty oferowane przez SDIS. Poza Solid Edge wspiera m.in. środowisko NX CAD/CAM oraz Teamcenter.

Jeżeli chcą Państwo dowiedzieć się więcej o Xcelerator Share, zapraszamy do kontaktu bezpośredniego. Jesteśmy przekonani, że technologia chmurowa to przyszłość oprogramowania przemysłowego i warto poznać bliżej jej ogromny potencjał. Chętnie Państwu w tym pomożemy!

Skontaktuj się z nami

Udostępnij: