FloEFD – Solid Edge Flow Simulation system do badania dynamiki przepływów

Użytkownicy programu Solid Edge znajdą obecnie w ofercie GM Systerm wydajne, a jednocześnie proste w użyciu narzędzie do symulacji przepływów i termiki: Solid Edge Flow Simulation (FloEFD), opracowane przez inżynierów firmy Mentor Graphics. Obecnie Mentor Graphics Corporation należy do grupy Siemens i jest światowym liderem w dziedzinie rozwiązań sprzętowych oraz programowych dla sektora elektronicznego. Dostarcza produkty i usługi doradcze oraz zapewnia doskonałe wsparcie dla najlepeij prosperujących firm z całego świata z branży elektroniki, półprzewodników i systemów. Firma Mentor ma 25-letnie doświadczenie w pogłębianiu fachowej wiedzy i „know-how“ w zakresie implementacji rozwiązań CFD w systemach MCAD. Oferuje ona społeczności inżynierskiej rozwiązanie CFD zorientowane na etap projektowania. FloEFD to aplikacja, która jest w pełni zintegrowana z najpopularniejszymi systemami CAD dostępnymi na rynku, w tym Solid Edge oraz NX.

FloEFD jest łatwy w użytkowaniu i oferuje intuicyjną obsługę użytkownikom systemów MCAD. Idea, jaka przyświecała twórcom oprogramowania było stworzenie programu do analiz CFD, który będzie mógł być wykorzystywany przez inżynierów konstruktorów już w czasie opracowywania koncepcji projektu. W FloEFD stosowane są terminy inżynierskie zamiast żargonu technicznego, dzięki czemu można skupić się na rozwiązywaniu problemów związanych z przepływem, zamiast rozszyfrowywać sposób korzystania z oprogramowania. Zaawansowany kreator analiz prowadzi użytkownika przez proces definiowania problemu, analizy i wizualizacji wyników.

Fizyka przepływu płynów jest prawdopodobnie jedną z najbardziej skomplikowanych dyscyplin w tej dziedzinie, dlatego oprogramowania CFD są nieraz bardzo trudne w użyciu. Programy takie wymagają dogłębnej znajomości modeli turbulencji i możliwości ich stosowania w określonych sytuacjach. W tradycyjnych programach użytkownik musi ręcznie modyfikować siatki w celu uzyskania najdokładniejszych wyników analizy — niektórym specjalistom pochłania to nawet 60% czasu poświęconego na cały projekt. Z tego powodu znaczna większość programów CFD nie nadaje się do stosowania przez inżynierów projektantów, którzy potrzebują dostępu do oprogramowania symulacyjnego opartego na fizyce na wczesnym etapie projektu chcąc sprawdzić założenia projektowe.

Oprogramowanie FloEFD jest oparte na równaniach Naviera-Stokesa. Dodatkowo oferuje ono inteligentną automatyzację i zaawansowane technologie skonfigurowane  w taki sposób, aby analiza była łatwiejsza, szybsza i dokładniejsza. Unikatowa technologia SmartCells™ umożliwia stosowanie zgrubnej siatki bez utraty dokładności. Technologia tworzenia siatki jest ponadto niezawodna i może być stosowana do dowolnej, złożonej geometrii. W rezultacie proces tworzenia siatki może być całkowicie zautomatyzowany i nie wymaga ręcznego wprowadzania danych przez użytkownika.

Fakt, że oprogramowanie FloEFD jest łatwe w użyciu, nie oznacza, że ​​nie jest ono dokładne. W rzeczywistości dokładność wyników uzyskiwanych za pomocą oprogramowania FloEFD została zweryfikowana i potwierdzona przez tysiące firm, które wykorzystują to oprogramowanie do rozwiązywania złożonych problemów projektowych. Rdzeniem oprogramowania FloEFD jest inteligentna technologia, która sprawia, że jest ono co najmniej tak samo dokładne, jak inne programy CFD, a przy tym jego użytkowanie jest mniej uciążliwe niż w przypadku innych systemów.

Solid Edge Flow Simulation (FloEFD) jest w pełni zintegrowany z Solid Edge, wykorzystuje rodzimą geometrię Solid Edge z zachowaniem parametryzacji i wszystkich cech geometrycznych. Dlatego nie traci się czasu na przenoszenie i przygotowywanie geometrii do obliczeń w celu budowy modelu do obliczeń. Można natychmiast przygotować analizę — w rzeczywistości właściwości materiału i warunki brzegowe pozostają w projekcie, więc gdy modyfikuje się model do kolejnego wariantu, nie ma potrzeby powtarzania tych czynności. Ponadto można szybko tworzyć siatkę nawet w przypadku bardzo złożonych modeli. Ponieważ proces projektowania ma ze swojej natury charakter iteracyjny, można po prostu tworzyć różne warianty i szybko je analizować. Podsumowując, można szybko analizować problemy cieplno-przepływowe w ramach czasu przydzielonego na prace inżynierskie.

opracował Michał Sroka
Interesuje Cię ten program? Skontaktuj się z nami: www.gmsystem.pl/kontakt

Skontaktuj się z nami

Udostępnij: