GM System sponsorem siatkarskiego zespołu Cuprum Lubin

GM System, jako jeden z największych partnerów Siemens PLM w Europie rozpoczął nowy rok od współpracy sponsorskiej z czołową drużyną siatkarskiej PlusLigi – Cuprum Lubin.  Drużyna ta ma w swoim składzie rozgrywającego reprezentacji Polski Grzegorza Łomacza, 221 – krotnego reprezentanta Niemiec Marcusa Böhme oraz zdobywcę MVP i najlepszego przyjmującego Ligi Europejskiej Roberta Tähta. Trenerem drużyny z Lubina jest Gheorghe Crețu. Prowadzi on także drużynę Estonii, z którą w 2016 roku zdobył pierwsze miejsce w Europejskiej Lidze Siatkarzy.

Zespół Cuprum Lubin

Cuprum Lubin po raz pierwszy został zgłoszony do rozgrywek prowadzonych przez Polski Związek Piłki Siatkowej w 2001 r. Wszystko rozpoczęło się od rozgrywek organizowanych w ramach KGHM Polska Miedź S.A. Spotkała się tutaj grupa sympatyków siatkówki, którzy chcieli rywalizować między sobą na tym polu. Tak powstały rozgrywki Ligi Drużyn Kierowniczych KGHM Polska Miedź S.A.

Od sezonu 2014/2015 Cuprum Lubin występuje w PlusLidze. Jako beniaminek drużyna sezon zakończyła po rundzie zasadniczej na dobrym 5 miejscu. Podobnie zresztą jak w przypadku sezonu 2015/2016.
Obecnie w ciężkich starciach z takimi drużynami jak PGE Skra Bełchatów czy ZAKSA Kędzierzyn Koźle walczy o zakwalifikowanie się do fazy play – off, aby powalczyć o tytuł Mistrza Polski.

Dla firmy GM System, która obecnie posiada portfolio ponad 1000 klientów, także z całego regionu Dolnego Śląska związanie się sponsoringiem z klubem z Lubina było następstwem pewnych przemyślanych strategicznych posunięć.

Od wielu lat współpracujemy z firmami związanymi z Grupą Kapitałową KGHM Polska Miedź i zależało nam na zacieśnieniu tej współpracy poprzez wspólne działania na polu sportowym. Nie chcemy być przeciętni, o czym świadczą obecne nasze osiągniecia w biznesie. Zainwestowaliśmy w drugą najbardziej rozpoznawalną dyscyplinę sportową w Polsce. W biznesie jest jak w sporcie – ciągły rozwój, optymalizacja i rywalizacja, i to powoduje, że nasza współpraca zapowiada się tak ciekawie – mówi prezes GM System Grzegorz Kazimierczak.

Logo GM System będzie także obecne podczas wywiadów z czołowymi graczami PlusLigi czy Ligi Mistrzów takimi jak choćby libero Zaksy Kędzierzyn Koźle Paweł Zatorski.

W ostatnim czasie jeden z przedstawicieli zespołu GM System – Daniel Pastuszka, miał także okazję osobiście porozmawiać z trenerem reprezentacji Polski w siatkówce Ferdinando De Giorgim.

Wywiad-z-trenerem-DeGiorgi

Opracował:
GM System

Skontaktuj się z nami

Udostępnij: