III Ogólnopolskie Spotkanie Klientów GM System za nami

Działo się, działo. Już po raz trzeci doszło do Ogólnopolskiego Spotkania Klientów GM System. Tego typu uroczystość ma już swoją małą tradycję, dlatego i tym razem utrzymane zostało w określonej konwencji.

W dniach 4-6 listopada w Hotelu Senator w Starachowicach z wielkim zainteresowaniem goście uczestniczyli w profesjonalnych seminariach oraz byli świadkami oryginalnych prezentacji. Tegorocznemu wydarzeniu przyświecało motto „Wczoraj i Jutro, czyli inżynierska podróż w czasie z GM System”, a skoro już postawiliśmy na zakrzywienie przestrzeni czasowej, to cały event został zorganizowany w „klimacie” PRL.

Całość była podzielona na dwie części – oficjalną i mniej oficjalną. Zgromadzonych w prawdopodobnie największej i najliczniejszej sali szkoleniowej Solid Edge w Polsce dobrym słowem i miłym przywitaniem uraczył prezes GM System, pan Grzegorz Kazimierczak.

Wspomnianą salę wyposażyliśmy w stacje graficzne z zainstalowanymi systemami CAD (Solid Edge, NX) oraz CAE/MES (FEMAP). Było to potrzebne chociażby w celu przeprowadzenia konkursu projektowego. Zadaniem było zaprojektowanie konstrukcji nośnej dla – uwaga – … kilkudziesięciu kilogramów parówek! Nawiązaliśmy tym samym do kultowego filmu z czasów PRL, w którym ekipa scenarzystów zagubiła właśnie parówki. Uczestnicy spotkania zostali podzieleni na grupy, otrzymali wytyczne i zbiór kryteriów, na podstawie których prace miały być później oceniane przez jury. Oprócz tego należało wykonać prototyp takiej konstrukcji z dostępnych żartobliwych zamienników np. tektura. Jednak, aby dodać większego smaczku rywalizacji i nawiązać do socrealizmu, wprowadziliśmy małe utrudnienie. Mianowicie ów konstrukcja musiała mieć możliwość szybkiej zamiany w taki sposób, by zamiast parówek mogły się w niej znaleźć „kałasznikowy”. Realizacje naprawdę nas zaskoczyły. Biorąc pod uwagę, że nie było na to dużo czasu, to projekty stały na wysokim poziomie.

Nie tylko przeszłością człowiek żyje, a że w motto imprezy pojawił się człon „jutro”, to kolega Adam Budzyński w nawiązaniu do zadania konkursowego przedstawił projekt podobnej konstrukcji, ale wykonanej z gotowych i szybkozłącznych profili aluminiowych.

Podróż w czasie trwała nadal. Po tej prezentacji znów przenieśliśmy się kilka lat wstecz. To wszystko za sprawą prezentacji bardzo wczesnej, bo drugiej wersji Solid Edge, pochodzącą z 1996 roku. Jak dobrze liczymy to akurat wypadło 15 lecie, a więc dodatkowy jubileusz, gdyż samo spotkanie pokryło się również z 10 leciem istnienia firmy GM System.

Z tej prezentacji płynnie przeszliśmy do kolejnych, które pojawiły się lawinowo. Goście dzięki wystąpieniu Tomasza Luźniaka zapoznali się z poszczególnymi etapami rozwoju oprogramowania Solid Edge oraz jego najnowszymi rozwiązaniami. Bardzo duże zainteresowanie wzbudził również dyrektor sprzedaży pośredniej polskiego oddziału Siemens Industry Software, pan Rafał Żmijewski, który przedstawił drogę biznesową i inżynierską tego systemu CAD, począwszy od lat 60-tych.

Następnie palmę pierwszeństwa przejęli klienci ze swoimi prezentacjami. Pierwszy zaprezentował się Pan Tomasz Linek z firmy PER-EKO, zajmującej się projektowaniem i wytwarzaniem kotłów, który pokazał rozwiązania projektowe w swoim przedsiębiorstwie. Po nim zastosowanie oprogramowania CAD przedstawił pan Maciej Kowalski z TAPS, a więc firmy z branży konstrukcji i produkcji foteli dla środków masowego transportu oraz stadionów i kin. Kolejnym prelegentem był pan Marcin Szurpit z firmy RIDO, która specjalizuje się np. w metalowych konstrukcjach elewacyjnych.

W czasie części prezentacyjnej poruszona została także kwestia systemu NX, a na koniec panowie Daniel Pastuszka i Marcin Rębierak opowiedzieli o sposobach maksymalnego zwiększania swoich zdolności zapamiętywania informacji otrzymywanych większością zmysłów. Pomocne zwłaszcza przy efektywnym czytaniu książek i nauce o Solid Edge. Na koniec dnia wręczone zostały nagrody dla zwycięzców konkursu i rozpoczęto część mniej oficjalną, a więc wieczór integracyjny, oczywiście pozostając w aranżacji PRL.

Ostatniego dnia goście mieli możliwość uczestnictwa w tematycznych warsztatach, na których poszerzali swoją wiedzę odnośnie systemów CAD oraz CAE. W ten sposób III Ogólnopolskie Spotkanie Klientów GM System dobiegło końca. Już teraz nie możemy się jednak doczekać kolejnych spotkań.

Skontaktuj się z nami

Udostępnij: