IX Ogólnopolskie Spotkanie Klientów GM SYSTEM – relacja

W dniach 6 – 8.10. miała miejsce kolejna konferencja organizowana przez GM System. Była to dziewiąta edycja wydarzenia o zasięgu ogólnopolskim, w którym licznie udział biorą i spotykają się zarówno Klienci, jak i Partnerzy firmy GM SYSTEM.

IX Ogólnopolskie Spotkanie Klientów GM System

1. Wstęp

W dniach 6 – 8.10. miała miejsce kolejna konferencja organizowana przez GM System. Była to dziewiąta edycja wydarzenia o zasięgu ogólnopolskim, w którym licznie udział biorą i spotykają się zarówno Klienci, jak i Partnerzy firmy GM SYSTEM.

Już na wstępie warto zaznaczyć, iż liczba uczestników tej uroczystości było wyjątkowo duża: wzięło w niej udział ok. 200 osób z ponad 70 firm. Oznacza to, że w ciągu kilku lat skala wydarzenia wzrosła znacząco – w porównaniu z jednym z pierwszych zjazdów, liczba osób i firm w nim uczestniczących uległa podwojeniu.

IX Ogólnopolskie Spotkanie Klientów GM System – bo o tym wydarzeniu mowa – miało miejsce w największym centrum konferencyjnym w środkowej Polsce, tj. w Hotelu Atut.

2. Warsztaty techniczne GM System

Jednym z ważniejszych filarów wydarzeń z tego cyklu są warsztaty techniczne, czyli możliwość konsultacji z naszymi inżynierami aplikacyjnymi, specjalizujących się we wszystkich składowych portfolio GM System, obejmującego kompletny cykl życia produktu (CAD / CAM / CAE / PLM).

Podczas opisywanych warsztatów, wielokrotnie demonstrowano i akcentowano szereg najnowszych rozwiązań wprowadzonych do oferty GM SYSTEM, w tym m.in.

  • generative design – optymalizacja konstrukcji 3D CAD umożliwiająca znaczące zmniejszenie masy wyrobu z jednoczesnym zachowaniem zadanych własności wytrzymałościowych.
  • praca z plikami .STL – odzyskiwanie geometrii po skanowaniu 3D i jej późniejsza edycja,
  • convergent modeling – wykorzystanie wczytanych plików .STL w ‘rasowym’ modelowaniu 3D.

Tegoroczną nowością były rozbudowane warsztaty PLM: Wsparcie procesów zarządzania projektami przy użyciu oprogramowania Teamcenter i aplikacji autorskich GM System. Celem warsztatów było pokazanie możliwości, jakie oferuje środowisko Teamcenter w codziennym użyciu oraz zapoznanie użytkowników z autorskimi, oryginalnymi aplikacjami stworzonymi przez GM System dla programu Solid Edge (więcej na ich temat na stronie rozwiązań)

 

W części „warsztatowej” przeprowadzone zostały także prezentacje możliwości oprogramowania NX w kontekście współpracy z drukarkami 3d oraz skanerami 3d.

W tym roku – również po raz pierwszy – zorganizowany został konkurs projektowy Solid Edge. Uczestnicy mieli za zadanie stworzenie modelu 3D na podstawie dostarczonej dokumentacji w ciągu 10 minut. Konkurs przeprowadzany został za pomocą autorskiej aplikacji Solid Edge Design Challenge. Poprawność projektu  oceniono na podstawie objętości bryły. Konkurs cieszył się wielkim zainteresowaniem: w szranki stanęło ponad 80 konstruktorów.

Prezentacje Partnerów firmy GM SYSTEM

Dodatkowo można było zapoznać się z bardzo atrakcyjną ofertą naszych Partnerów, reprezentowaną m.in. przez:

a) 3Dconnexion – manipulatory 3D,

b) HP – stacje robocze,

c) KUKA – roboty przemysłowe,

d) Strefa Usług 3D – drukarki 3D,

e) EFL – leasing i pożyczki,

f) Evixscan 3D – skanery 3D,

g) TRIZ – szkolenia.

3. Główna część konferencyjna

Ów najistotniejszy element opisywanego wydarzenia sprawił, iż sala widowiskowo – konferencyjna hotelu Atut została wypełniona po brzegi.

Uroczystość została rozpoczęta przemówieniem Prezesa Zarządu GM SYSTEM, Grzegorza Kazimierczaka p.t. „INDUSTRY 4.0 – wirtualna fabryka XXI w.

Powyższy wykład został zwieńczony przemówieniem Ryszarda Ostrowskiego, dyrektora z SIEMENS Industry Software, w którym podkreślił znaczenie firmy GM SYSTEM wśród polskich partnerów korporacji, a także jej znaczącą pozycję na polskim rynku inżynierskim CAx/PLM.

4. Wydarzenia dodatkowe

IX Ogólnopolskie Spotkanie Klientów GM SYSTEM obfitowało także w szereg atrakcji towarzyszących, do których należały m.in. event rekreacyjno – sportowy ‘GM System Challenge’ czy uroczysta kolacja.

5. Podsumowanie

Cieszymy się z faktu, iż zainteresowanie polskich inżynierów CAx / PLM wydarzeniami organizowanymi przez GM SYSTEM jest rosnące i to w sposób znaczący. Jesteśmy dumni z tego, iż nasza oferta przemysłowa jest wciąż regularnie rozbudowywana, może być adresowana do coraz szerszego grona zadań, a także spełnia wymogi rozwiązań nowoczesnych i kompletnych.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom naszego spotkania. Wyrażamy nadzieję, iż czas wspólnie spędzony możemy wszyscy uznać za ciekawy i owocny. Do zobaczenia za rok, podczas jubileuszowego DZIESIĄTEGO zjazdu Klientów GM SYSTEM.

Skontaktuj się z nami

Udostępnij: