Nowa odsłona NX już w styczniu 2019!

Już w styczniu 2019 r. Siemens PLM Software, czołowy dostawca zaawansowanych rozwiązań PLM dla przemysłu, wprowadzi na rynek kolejną wersję NX – swojego flagowego systemu CAD/CAM/CAE. Nowa odsłona NX będzie pierwszym oprogramowaniem tego typu wdrażanym całkowicie w trybie Continous Release.

 

NX jest tworzony z wykorzystaniem najnowocześniejszej architektury, a nowy model wdrażania  zapewni użytkownikom szybszy dostęp do nowych funkcjonalności i ulepszeń, przy jednoczesnym zminimalizowaniu nakładów koniecznych do ich wprowadzenia. Umożliwi to:

  • Szybsze korzystanie z ulepszonych funkcji dla zwiększenia wydajności.
  • Łatwiejsze planowanie wykorzystania nowych technologii dzięki przewidywalnemu harmonogramowi aktualizacji.
  • Szybsze odpowiadanie na nowe idee i trendy.
  • Szybsze wprowadzanie niezbędnych poprawek systemu.
  • Zapewnienie wyższego poziomu jakości oprogramowania.

Co nowego?

Kolejna odsłona NX nie będzie już posiadała numeru wersji. Od tej pory oprogramowanie będzie rozwijane i dostępne pod niezmienną nazwą „NX”. Aktualizacje systemu wprowadzające niezbędne poprawki będą dostępne co miesiąc, a co około 6 miesięcy będą udostępnianie większe ulepszenia oraz nowe funkcjonalności.

Aktualizacje systemu będą dostępne w trybie automatycznym, bez konieczności ich manualnego wyszukiwania i pobierania. Oprogramowanie samo będzie wykrywało pojawiające się aktualizacje, informowało o tym użytkownika i instalowało w systemie. Dzięki temu użytkownik nie przegapi już żadnej ważnej poprawki. Możliwa będzie także dotychczasowa, manualna metoda aktualizacji, przy czym uproszczony i ujednolicony zostanie mechanizm ich instalacji.

Dla firm korzystających z NX w środowisku zarządzanym przez system Teamcenter niewątpliwą zaletą nowego sposobu wdrażania NX będzie wyeliminowanie konieczności każdorazowego dostosowywania wersji TC do nowej wersji NX.

Nowy NX, jak wszystkie wersje do tej pory, zapewni ochronę archiwalnych danych użytkownika. Bez żadnego problemu i utraty jakichkolwiek informacji, umożliwi otwieranie i modyfikowanie plików utworzonych we wcześniejszych wersjach systemu.

Nadchodząca wersja NX przyniesie szereg udogodnień ułatwiających i przyspieszających pracę konstruktorów i technologów oraz nowe funkcjonalności umacniające pozycję NX jako doskonałej, multidyscyplinarnej platformy projektowej, umożliwiającej współbieżne modelowanie zespołów mechanicznych i elektrycznych oraz układów automatyki.

 

 

 

Więcej informacji o nowościach kolejnej wersji NX już wkrótce na kanałach GM System. Chcesz wiedzieć więcej już teraz? Zadaj pytanie!

Skontaktuj się z nami

Udostępnij: