Od pomysłu do zrobotyzowanej obróbki detali – relacja z wydarzenia

Na początku kwietnia w podpoznańskiej siedzibie firmy WObit odbyło się seminarium pod hasłem „Od pomysłu do zrobotyzowanej obróbki detali”. Głównym jego celem było kompleksowe zademonstrowanie etapów produkcji podzespołów według najnowocześniejszych światowych rozwiązań.

Z uwagi na ten fakt w seminarium uczestniczyły firmy, które dostarczają oprogramowanie CAD/CAM (GM System), komponenty do produkcji (WObit), obrabiarki (Dematec) oraz narzędzia skrawające (TaeguTec).

Spotkanie rozpoczęło się od zaprezentowania firmy gospodarza, czyli WObit – jej okazałej, nowoczesnej siedziby oraz robotów przemysłowych i automatyki przemysłowej.

Przemysław Degórski prezentuje ofertę firmy WObit
Rys.1 Przemysław Degórski prezentuje ofertę firmy WObit

Ważnym punktem programu była prezentacja oprogramowania Solid Edge i technologii synchronicznej. W trakcie tego wystąpienia zaprojektowano detal, który w dalszej części spotkania został wytworzony na maszynie Doosan Infracore DNM 500. Był to swoisty wstęp do drugiej, warsztatowej części seminarium.

Prezentacja Solid Edge Tomasz Luźniak GM System
Rys. 2 Prezentacja Solid Edge Tomasz Luźniak GM System

Wytwarzanie wspomnianego elementu prezentuje poniższy film.

W opinii uczestników spotkania bardzo interesujące było obserwowanie całości procesu tworzenia części od projektu po jej wytworzenie na maszynach. Współorganizatorzy przygotowali bardzo ciekawe prezentacje współpracy oprogramowania z maszynami, możliwości technicznych poszczególnych robotów i automatyki czy trwałości i funkcjonalności poszczególnych narzędzi TaeguTec.

Prezentacja robota przemysłowego WObit
Rys.3 Prezentacja robota przemysłowego WObit
Prezentacja robota przemysłowego WObit
Rys.4 Prezentacja robota przemysłowego WObit
 Prezentacja obrabiarek CNC Doosan
Rys.5 Prezentacja obrabiarek CNC Doosan

„Forma seminarium połączonego z warsztatami oraz prezentacją maszyn i narzędzi, jest w mojej opinii bardzo ciekawą propozycją dla wszystkich zainteresowanych inwestycją w profesjonalne oprogramowanie CAD/CAM oraz rozbudowę, czy unowocześnienie parku maszynowego. Serdecznie dziękuję wszystkim współorganizatorom spotkania a w szczególności firmie WObit, której ogromne zaangażowanie oraz gościnne progi przyczyniły się walnie do sukcesu tego wydarzenia” – mówi Jakub Domagała, Inżynier sprzedaży w GM System.

Skontaktuj się z nami

Udostępnij: