Polska Premiera NX8, Hotel InterContinental, Warszawa, 2012-02-14

W obecnym przemyśle powszechnie zauważa się zapotrzebowanie na ciągłe doskonalenie rozwiązań służących do komputerowego wspomagania projektowania, wytwarzania, analiz inżynierskich oraz zarządzania kompletnym cyklem życia złożonych produktów. Jest to spowodowane wciąż wzrastającą konkurencyjnością biznesową oraz bardzo wyraźnymi tendencjami do ciągłego doskonalenia charakterystyk użytkowych produktów z jednoczesnym skracaniem czasu ich wprowadzania na rynek.

Od bardzo wielu lat, a wręcz i dekad, wiodącym systemem CAD/CAM/CAE/PDM (PLM) jest NX, dawniej znany jako Unigraphics. Producentem NX jest Siemens Industry Software, absolutny potentat na rynku omawianych rozwiązań.

Oprogramowanie NX jest wybierane przez największych i najlepszych światowych producentów z różnorodnych branż przemysłowych, w tym również z branży samochodowej, lotniczej, narzędziowej, maszynowej i dóbr konsumenckich. Jego obecność i dominacja są wyraźnie zauważalne w skali kraju, regionu oraz całego świata.

W chwili obecnej, na rynku pojawiła się najnowsza wersja tego systemu tj. NX8. Oficjalna polska premiera tego doskonałego oprogramowania CAx PLM miała miejsce w Warszawie, dnia 2012.02.14, w prestiżowej sali konferencyjnej hotelu InterContinental. Jak zawsze podczas oficjalnych uroczystości, seminariów i konferencji organizowanych przez Siemens Industry Software, liczba gości była znacząca. Sala konferencyjna była szczelnie wypełniona przez zainteresowanych słuchaczy: aktualnych i przyszłych klientów ze świata przemysłu i nauki, a także dziennikarzy oraz sympatyków.

Po powitaniu licznie zebranych gości przez Prezesa SIemens Industry Software, Pana Mariusza Zabielskiego, rozpoczęto część techniczną spotkania (fot. 01).

Goście premiery NX8 mieli możliwość szczegółowego zapoznania się  z nowościami najnowszej wersji tego rozwiązania.
Fot. 1. Goście premiery NX8 mieli możliwość szczegółowego zapoznania się  z nowościami najnowszej wersji tego rozwiązania.

Szeroko omówiono najważniejsze nowe narzędzia dedykowane dla profesjonalnego projektowania CAD (fot. 02), wytwarzania CAM (fot. 03), analiz inżynierskich CAE (fot. 04) oraz zagadnień dotyczących zarządzania dokumentacją projektową z obszernym wykorzystaniem wiedzy w organizacji (fot. 05).

NX8 to kolejny etap doskonalenia potężnych narzędzi do projektowania, również dedykowanych dla konkretnych branż inżynierskich, np. dla projektowania form wtryskowych.
Fot. 2. NX8 to kolejny etap doskonalenia potężnych narzędzi do projektowania, również dedykowanych dla konkretnych branż inżynierskich, np. dla projektowania form wtryskowych.
Najnowsza wersja NX8 zdecydowanie podniosła poprzeczkę w zakresie rozwiązań do wytwarzania z zastosowaniem obrabiarek CNC.
Fot. 3. Najnowsza wersja NX8 zdecydowanie podniosła poprzeczkę w zakresie rozwiązań do wytwarzania z zastosowaniem obrabiarek CNC.
Inżynierowie zajmujący się obliczeniami CAE z pewnością docenią nowe możliwości przeprowadzania m.in. optymalizacji konstrukcji.
Fot. 4. Inżynierowie zajmujący się obliczeniami CAE z pewnością docenią nowe możliwości przeprowadzania m.in. optymalizacji konstrukcji.
Technologia HD3D potężnie wspiera komunikację inżynierską dotyczącą najważniejszych zagadnień związanych z realizowanym projektem, zarówno w skali lokalnej, jak i światowej.
Fot. 5. Technologia HD3D potężnie wspiera komunikację inżynierską dotyczącą najważniejszych zagadnień związanych z realizowanym projektem, zarówno w skali lokalnej, jak i światowej.

Wszyscy Uczestnicy spotkania byli zgodni, iż przedstawione rozwiązania doskonale wpisują się w najważniejsze potrzeby współczesnego przemysłu i że poziom ich zaawansowania wysoce góruje nad rozwiązaniami konkurencyjnymi.

Skontaktuj się z nami

Udostępnij: