Polska Premiera NX8, Hotel InterContinental, Warszawa, 2012-02-14
W obecnym przemyśle powszechnie zauważa się zapotrzebowanie na ciągłe doskonalenie rozwiązań służących do komputerowego wspomagania projektowania, wytwarzania, analiz inżynierskich oraz zarządzania kompletnym cyklem życia złożonych produktów. Jest to spowodowane wciąż wzrastającą konkurencyjnością biznesową oraz bardzo wyraźnymi tendencjami do ciągłego doskonalenia charakterystyk użytkowych produktów z jednoczesnym skracaniem czasu ich wprowadzania na rynek.
Od bardzo wielu lat, a wręcz i dekad, wiodącym systemem CAD/CAM/CAE/PDM (PLM) jest NX, dawniej znany jako Unigraphics. Producentem NX jest Siemens Industry Software, absolutny potentat na rynku omawianych rozwiązań.
Oprogramowanie NX jest wybierane przez największych i najlepszych światowych producentów z różnorodnych branż przemysłowych, w tym również z branży samochodowej, lotniczej, narzędziowej, maszynowej i dóbr konsumenckich. Jego obecność i dominacja są wyraźnie zauważalne w skali kraju, regionu oraz całego świata.
W chwili obecnej, na rynku pojawiła się najnowsza wersja tego systemu tj. NX8. Oficjalna polska premiera tego doskonałego oprogramowania CAx PLM miała miejsce w Warszawie, dnia 2012.02.14, w prestiżowej sali konferencyjnej hotelu InterContinental. Jak zawsze podczas oficjalnych uroczystości, seminariów i konferencji organizowanych przez Siemens Industry Software, liczba gości była znacząca. Sala konferencyjna była szczelnie wypełniona przez zainteresowanych słuchaczy: aktualnych i przyszłych klientów ze świata przemysłu i nauki, a także dziennikarzy oraz sympatyków.
Po powitaniu licznie zebranych gości przez Prezesa SIemens Industry Software, Pana Mariusza Zabielskiego, rozpoczęto część techniczną spotkania (fot. 01).
Szeroko omówiono najważniejsze nowe narzędzia dedykowane dla profesjonalnego projektowania CAD (fot. 02), wytwarzania CAM (fot. 03), analiz inżynierskich CAE (fot. 04) oraz zagadnień dotyczących zarządzania dokumentacją projektową z obszernym wykorzystaniem wiedzy w organizacji (fot. 05).
Wszyscy Uczestnicy spotkania byli zgodni, iż przedstawione rozwiązania doskonale wpisują się w najważniejsze potrzeby współczesnego przemysłu i że poziom ich zaawansowania wysoce góruje nad rozwiązaniami konkurencyjnymi.