Solid Edge Cloud Enabled – Licencjonowanie w chmurze

Rozwiązania chmurowe stają się coraz bardziej popularnym sposobem świadczenia usług IT. https://gmsystem.pl/solid-edge/ Cloud Enabled jest pierwszym tego typu rozwiązaniem, które umożliwia wykorzystanie zalet chmury dla systemu CAD. Jest to alternatywa metoda licencjonowania w stosunku do licencji Node-Locked (przypisana do stanowiska) oraz licencji Floating (pływająca).

Solid Edge Cloud Enabled

Solid Edge Cloud Enabled umożliwia uruchamianie programu dosłownie wszędzie. Aby uzyskać bezpośredni dostęp do swojej licencji oraz spersonalizowanych ustawień, wystarczy zalogować się do konta WebKey na dowolnym urządzeniu, na którym zainstalowany jest Solid Edge. Dzięki temu rozwiązaniu można łatwiej pracować na wielu narzędziach niezależnie od tego gdzie wykonujemy swoje obowiązki: w firmie, w domu czy u klienta. Dodatkowo można połączyć jeden z popularnych dysków chmurowych, np. Dropbox lub OneDrive w celu przechowywania oraz udostępniania plików Solid Edge.

Solid Edge na urządzeniach mobilnych

Praca na wielu urządzeniach jest dodatkowo ułatwiona dzięki możliwości zapisywania w chmurze, spersonalizowanych ustawień użytkownika z jednego urządzenia i odtwarzania ich na innych urządzeniach. Dzieki temu uzyskujemy jednolite środowisko pracy.

Solid Edge na wielu urządzeniach

Solid Edge Cloud Enabled zapewnia również dostęp do najnowszych aktualizacji oprogramowania, które można pobrać i zainstalować w dogodnym momencie za pomocą kilku kliknięć.

Solid Edge Cloud Enabled - logowanie do konta

Jak uzyskać dostęp do Solid Edge Cloud Enabled?

Nowi klienci w pierwszej kolejności muszą wykupić bezterminową licencję Node-Locked (przypisaną do stanowiska). W ramach licencji przypisanej do stanowiska istnieje możliwość samodzielnej zmiany sposobu licencjonowania na Cloud Enabled (licencjonowanie w chmurze) poprzez stronę internetową GTAC License Management. Nowa metoda licencjonowania jest również dostępna, dla obecnych użytkowników Solid Edge ST9 posiadających licencje Node-Locked z aktywną opieką techniczną. Licencjonowanie w chmurze dostępne jest również dla subskrybentów.

Aby uruchomić program Solid Edge licencjonowany w chmurze, konieczne jest połączenie z Internetem podczas pierwszego logowania. Zaleca się również, aby połączenie z Internetem było utrzymane podczas wyłączania programu. Należy pamiętać, że poprzednie metody licencjonowania nie wymagające połączenia z Internetem są nadal dostępne, a nowy sposób licencjonowania w chmurze jest tylko jedną z dodatkowych możliwości.

Ponadto użytkownicy Solid Edge mogą korzystać z popularnych rozwiązań do udostępniania danych w chmurze, np. usługi Dropbox, Microsoft One Drive, Google Drive czy Box, by tworzyć kopie zapasowe plików CAD, udostępniać je i wspólnie nad nimi pracować. Kompletną bazę plików CAD można skopiować do dwóch lub większej liczby lokalizacji, aby zapewnić szybki dostęp do potrzebnych danych. Mechanizm blokady plików zapobiega przypadkowemu nadpisaniu zmian wprowadzonych przez innego użytkownika.

Solid Edge Cloud Enabled

Podstawowe korzyści, jakie otrzymuje użytkownik z przejścia na Solid Edge Cloud Enabled:

1) Możliwość uruchamiania programu Solid Edge wraz z osobistymi ustawieniami poprzez wprowadzenie loginu i hasła na każdym z komputerów, na którym został zainstalowany Solid Edge ST9.

2) Automatyczne powiadomienia o najnowszych aktualizacjach (uaktualnieniach oraz nowych wersjach) oraz łatwy mechanizm ich pobierania.

3) Niezmienne środowisko pracy na różnych komputerach.

4) Możliwość przechowywania i udostępniania plików Solid Edge na popularnych dyskach chmurowych np. Dropbox, OneDrive z prostym mechanizmem ochrony przed nadpisaniem danych.

Nowa opcja licencjonowania to bardzo ciekawe rozwiązanie dla mobilnych użytkowników, którzy cenią sobie swobodę korzystania z oprogramowania na wielu urządzeniach niezależnie od lokalizacji.

W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji na temat zmiany sposobu licencjonowania na Cloud Enabled proszę kierować na Centrum Wsparcia GM System.

 

Opracował:
Tomasz Szwed

Skontaktuj się z nami

Udostępnij: