Warsztaty Teamcenter: jak wdrożyć PLM i przestać się bać?

Presja rynku oraz postępująca indywidualizacja/customizacja produktów wymuszają na przedsiębiorstwach optymalizację procesów produkcyjnych. Odpowiedzią na te wyzwania jest system PLM Teamcenter. GM System – Platynowy Partner Siemens Industry Software – ma wieloletnie doświadczenie we wdrożeniach tego typu. 20 marca, w ramach 2. spotkania liderów Teamcenter, w System Hotel we Wrocławiu spotkaliśmy się z klientami, którzy – podobnie jak my – chcą wkraczać w sferę Industry 4.0.

GM System jako partner. Dlaczego my?

Warsztaty przyniosły odpowiedź m.in. na to pytanie. Stoi za nami wiedza, doświadczenie i… ludzie, specjaliści przez duże S. Z sukcesami wdrażamy programy CAx, mamy ponad 1000 klientów korzystających z programów Solid Edge czy NX CAD/CAM. Nie jesteś przekonany? Sprawdź nas!

Teamcenter – dla kogo i dlaczego?

Wbrew powszechnemu przekonaniu rozwiązanie Teamcenter sprawdza się nie tylko w wielkich przedsiębiorstwach produkcyjnych czy zorganizowanych grupach roboczych działających w ramach większych korporacji. Te same korzyści przyniesie średnim firmom posiadającym najwyżej 25 stanowisk konstruktorskich. I nie oznacza to wcale, że z rozwiązania nie mogą skorzystać naprawdę małe firmy. Wszystko zależy od potrzeb. Bo Teamcenter to wykładnia potrzeb, to systemowe i metodyczne podejście do produktu. O tym, co można zyskać dzięki inteligentnej integracji informacji, mówili podczas warsztatów: Daniel Pastuszka, lider zespołu PLM z GM System i Robert Chmielewski z Siemens Industry Software.

Środowisko Teamcenter pozwala na:

■ automatyczny dostęp do aktualnej zrewidowanej dokumentacji technicznej,

■ weryfikację produktu już na etapie jego cyfrowego prototypu,

■ tworzenie jednego bezpiecznego archiwum firmy,

■ przechowywanie know-how firmy,

■ w pełni elektroniczną formę opiniowania i walidacji dokumentów,

■ panowanie nad zmiennością wyrobów, posiadających zwłaszcza dziesiątki i więcej wariantów wymiarowych wykonania,

■ natychmiastowy dostęp do wszelkich cyfrowych informacji dotyczących wyrobu.

Co to oznacza? Nawet o 30% mniej czasu potrzebnego na opracowanie i wytworzenie produktu, zindywidualizowanego produktu dodajmy. W firmie Gerda to się udało, zobacz tutaj.

Audyt zamiast obaw

Najwięcej obaw budzi wśród konstruktorów i inżynierów samo wdrożenie. Od czego zacząć, kto ma się tym zająć? Co z bezpieczeństwem danych, ich implementacją? Wątpliwości uczestników spotkania rozwiewał w tej materii Krzysztof Kozłowski, kierownik działu IT w GM System. Pewnym jest, że wdrożenia nie da się przeprowadzić bez zaangażowania kierującego projektem po stronie klienta. Dlatego proponujemy podejście zwinne. Obejmuje ono: analizę wymagań, listę potrzeb, ułożenie według priorytetów, ustalenie właściciela wdrożenia. A obawy najlepiej zastąpić naszym audytem.

Chcesz się przekonać, w jaki sposób Teamcenter wpłynie na rozwój Twojej firmy? Zgłoś swoje zainteresowanie kolejnymi wydarzeniami – dostaniesz zaproszenie i sam będziesz mógł przekonać się, jak bardzo Twoja firma skorzysta wdrażając PLM!

 

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat systemu Teamcenter? Skontaktuj się nami

Skontaktuj się z nami

Udostępnij: