X Jubileuszowy Zjazd Klientów GM System

W dniach 5-7 października miał miejsce X Jubileuszowy Zjazd Klientów GM System. Tym razem gościliśmy naszych klientów w Hotelu Villa Verde w Zawierciu, położonym w Jurze Krakowsko – Częstochowskiej.

Warsztaty techniczne otwarte

Zjazd tradycyjnie rozpoczął się otwartych warsztatów technicznych, podczas których nasi inżynierowie odpowiadali – jak zwykle kompetentnie i wyczerpująco – na pytania gości.

Warsztaty otwarte Solid Edge

Partnerzy

Uczestnikami zjazdu, wnoszącymi wiele wartościowej treści, byli także nasi partnerzy – firmy 3DConnexion (myszki i manipulatory 3D), HP i Workstations (stacje robocze), Strefa Usług 3D (drukowanie 3D), Evatronix (skanery 3D), RAND (plotery), EFL (leasing), Constrade (dotacje) i KUKA (roboty przemysłowe).

Stanowisko firmy Stefa Usług 3D

Konkurs modelowania Solid Edge

W poprzednim roku po raz pierwszy zorganizowaliśmy konkurs modelowania Solid Edge. Ponieważ cieszył się wielką popularnością, w tym roku przeprowadziliśmy go ponownie. Celem było stworzenie i modyfikacja modelu na podstawie dokumentacji 2D. Liczył się zarówno wynik, jak i czas wykonania. Uczestników było bardzo wielu – ponad pięćdziesięciu. Konkurs był w tym roku trudny, ale mimo to nasi goście podawali poprawne rozwiązanie!

Konkurs modelowania Solid Edge

Konferencja

Nowością tegorocznego zjazdu był przebieg konferencji. Tradycyjnie otworzył ją Prezes Zarządu GM System, Grzegorz Kazimierczak, który powitał gości. Następnie zabrał głos przedstawiciel firmy Siemens Industry Software, Rafał Żmijewski (Sales Manager). Dalsza część była dla gości niespodzianką – bardzo ciekawą, jak się okazało – zaprosiliśmy bowiem do wystąpień naszych klientów, pracujących na oprogramowaniu Siemens. Serdecznie dziękujemy za bardzo ciekawe wystąpienia wszystkim, czyli PT: Tomaszowi Jęczmykowi z firmy Fakro, Adamowi Kutyłowskiemu z firmy Triggo, Dawidowi Guzikowi z firmy Metrum Cryoflex, Markowi Mysiorowi z Adela INNOVENTO oraz Mariuszowi Szuckiemu i Mateuszowi Skrzeczkowskiemu z Fabryki Samochodów Osobowych Syrena w Kutnie. Wymienione firmy używają wszystkich rodzajów oferowanego przez nas oprogramowania: CAD (Solid Edge i NX), CAM (NX), CAE (Simcenter 3D) oraz PLM (Teamcenter). Całość prezentacji pokazuje, że wiele polskich firm posiadających rozwiązania CAD/CAM, obecnie poszukuje bardziej złożonych systemów, a mianowicie do przeprowadzania obliczeń i symulacji modeli wytworzonych w CAD oraz do zarządzania cyklem życia produktu.

Prezes GM System, Grzegorz Kazimierczak, wita gości i partnerów

Gość specjalny – Syrena

Jednym z „gości” na naszym zjeździe była Syrena: auto produkowane w Fabryce Samochodów Osobowych Syrena w Kutnie. Obecnie po drogach jeździ 9 egzemplarzy tego modelu, ale po niedawnym uzyskaniu homologacji, zostanie rozpoczęta produkcja na skalę przemysłową. Jak wspomniano powyżej, konstruktorzy pracujący w systemie NX CAD nie tylko przyjechali zaprojektowanym przez siebie samochodem, ale także zaprezentowali ten i inne projekty podczas piątkowej konferencji.

Syrena – prosto z Kutna.

Warsztaty techniczne specjalizowane

Drugi dzień zjazdu, sobota, przyniósł jeszcze jedną nowość, czyli warsztaty specjalizowane. Dotychczas drugiego dnia warsztaty odbywały się w takiej samej formule, jak w dniu pierwszym, czyli jako otwarte. Stwierdziliśmy jednak, że wdrażane przez nas programy oraz realizowane w nich projekty osiągnęły taki poziom złożoności, że warto mniej znane, a niezwykle użyteczne funkcjonalności, przedstawić w formie krótkich prezentacji. Każdy z inżynierów aplikacyjnych wybrał po trzy ciekawe zagadnienia, a uczestnicy dostali szczegółowe agendy, z których wybierali interesujące ich tematy. Poniżej wybór z około 30 tematów wraz z ilustracjami.

Zainteresowanie warsztatami specjalizowanymi Teamcenter przeszło nasze najśmielsze oczekiwania

Jak wykonać w Solid Edge własną bibliotekę normaliów?

 

NX CAM: praktyka produkcyjna – obróbka na maszynach wielkogabarytowych na przykładzie wirników

 

Wydajne obróbki zgrubne dostępne w NX CAM na przykładzie modułu iMachining oraz operacji Adaptive Milling

 

Portal serwisowy GM System

 

Jak przyspieszyć obliczenia poprzez zastosowanie elementów RBE2 i GAP w połączeniach sworzniowych (Femap)

 

Jak w łatwy i szybki sposób wykorzystać Solid Edge Technical Publications do tworzenia dokumentacji technicznej na przykładzie instrukcji (de)montażu

NX CAD: co to jest i co mi daje RealiseShape?

 

STAR CCM+: jak wykonać przepływ przez maszynę wirnikową

 

Jak sprawdzić wytrzymałość zmęczeniową łopatek turbin (Simcenter 3D)

Stanowisko NX/Teamcenter/Robot KUKA

Już na targach Mach-Tool w czerwcu tego roku współpracowaliśmy m.in. z firmą KUKA, producentem robotów przemysłowych. Współpraca ta jest tak owocna, że kontynuujemy ją nadal, tym razem na zjeździe klientów: drugiego dnia spotkania utworzyliśmy, wraz z partnerami z KUKA, stanowisko NX CAD/CAM/Teamcenter. Jako przykład personalizacji produktu, na życzenie gości, w NX CAD projektowano grawerkę na detalu (otwieracz do butelek), następnie zaprogramowany w NX CAM robot grawerował wybrane hasło lub ilustrację. Całość pracy przebiegała w środowisku Teamcenter. Stanowisko KUKA/NX CAD/CAM/Teamcenter wzbudziło olbrzymie zainteresowanie – niemal wszyscy uczestnicy zjazdu zapoznali się z procesem customizacji produktu.

Stanowisko NX/Teamcenter/robot grawerujący – customizacja produktu

Oferta specjalna Solid Edge Technical Publications

Uczestnicy zjazdu otrzymali specjalnie przygotowaną broszurę Solid Edge Technical Publications oraz ofertę specjalną tego oprogramowania, służącego do tworzenia szeroko rozumianej dokumentacji technicznej, w tym przede wszystkim instrukcji (de)montażowych, obsługowych i produkcyjnych. Program ten był także prezentowany podczas warsztatów specjalizowanych.

Zajęcia integracyjne

Ponieważ hotel Villa Verde położony jest w pięknej okolicy, obfitującej w zabytki, a przy tym posiada bardzo duże tereny zielone, goście mieli do wyboru dwa rodzaje zajęć integracyjnych – wycieczka do zamku Ogrodzieniec i grodu na górze Birów oraz piłka nożna – konkurs rzutów karnych i gra na małych boiskach. Obie formy aktywnego wypoczynku zyskały uznanie gości, a po dniu obfitującym w wydarzenia o charakterze profesjonalnym, sportowym i turystycznym, spotkaliśmy się wszyscy na uroczystej kolacji.

 

Goście GM System zwiedzają zamek w Ogrodzieńcu

Do zobaczenia za rok!

 

 

 

Skontaktuj się z nami

Udostępnij: