Zaawansowane metody wyszukiwania normaliów w bibliotece PARTsolutions

Poznajcie zaawansowane metody wyszukiwania normaliów w bibliotece PARTsolutions.

Biblioteka CADENAS PARTsolutions jest największym na świecie zbiorem normaliów CAD 3D/2D. W swoich zasobach posiada ponad 500 katalogów różnego rodzaju producentów (np.: FESTO, SKF, FCPK Bytów i wielu innych), jak również modele opisane normami międzynarodowymi i polskimi (ISO, DIN, ANSI, UNI, PN itp.). 

Wzrost liczby katalogów dostępnych w PARTsolutions.
Rys. 1 Wzrost liczby katalogów dostępnych w PARTsolutions.

Wszyscy wiemy, że nie sztuką jest posiadać ogromną bibliotekę części standardowych, lecz w danej chwili odnaleźć tą jedną część, którą chcemy użyć w projekcie. Dzięki oprogramowaniu PARTsolutions i jego narzędziom wyszukiwania, jesteśmy w stanie zrobić to szybko i łatwo.

Wyszukiwarka programu PARTsolutions pozwala na odnalezienie części standardowych, których nazwy i/lub opisy zawierają określone słowa kluczowe. Wyszukiwanie może dotyczyć pełnych zasobów PARTsolutions lub być ograniczone do wskazanych katalogów.

Wyszukiwanie po słowach kluczowych w bibliotece PARTsolutions.
Rys. 2 Wyszukiwanie po słowach kluczowych w bibliotece PARTsolutions.

Podczas wyszukiwania części, wyszukiwarka pozwala dodatkowo jako kryterium określić wartości parametrów charakterystycznych dla wszystkich części. Możliwe jest wskazanie konkretnych wartości liczbowych lub pożądanego zakresu wartości.

Określanie wartości parametrów charakterystycznych podczas wyszukiwania w bibliotece PARTsolutions
Rys. 3 Określanie wartości parametrów charakterystycznych podczas wyszukiwania w bibliotece PARTsolutions.

Jednym z kolejnych rodzajów wyszukiwania dostępnych w bibliotece PARTsolutions jest wyszukiwanie wg szkiców. Umożliwia ono wyszukanie części/zespołu stosując w tym celu zgrubne szkice stworzone w różnych widokach.

Wyszukiwarka wg szkiców w bibliotece PARTsolutions.
Rys. 4 Wyszukiwarka wg szkiców w bibliotece PARTsolutions.

Kolejnym rodzajem wyszukiwania dostępnym dla Użytkownika biblioteki PARTsolutions jest wyszukiwanie topologiczne. Dzięki niemu możliwie jest wyszukiwanie wg zdefiniowanych kategorii: wymiarów, symetrii, liczby otworów, średnicy wewnętrznej/zewnętrznej oraz kształcie.

Wyszukiwanie topologiczne w bibliotece PARTsolutions.
Rys. 5 Wyszukiwanie topologiczne w bibliotece PARTsolutions.

Dzięki tak zaawansowanym narzędziom wyszukiwania Użytkownik biblioteki PARTsolutions jest w stanie w łatwy i szybki sposób odnaleźć znormalizowaną część/zespół, który chciałby użyć w swoim projekcie.

Innym bardzo przydatnym narzędziem do wykorzystania w trakcie tworzenia projektów jest zestaw ćwiczeń „Modelowanie i Edycja Synchroniczne w ST7, który pomaga opanować narzędzia Technologii Synchronicznej. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z tej pozycji w serii wydawniczej CAx dla praktyków.

Zamów ćwiczenia Modelowanie i Edycja Synchroniczna w Solid Edge ST7

Skontaktuj się z nami

Udostępnij: