Zastosowanie Solid Edge w branży elektrycznej

Zastosowanie Solid Edge w branży elektrycznej pokażemy na przykładzie rodzinnej firmy P.K.I. Wilk, która specjalizuje się w produkcji urządzeń do przesyłu i rozdziału energii elektrycznej.

PKI WILK to jedna z większych polskich firm, działających w przemyśle elektrotechnicznym. Jej działania koncentrują się na projektowaniu, produkcji i uruchamianiu stacji transformatorowych z obsługą zewnętrzną oraz wewnętrzną, stacji transformatorowych przewoźnych, obudów stacji transformatorowych, rozdzielnic średniego napięcia, rozdzielnic niskiego napięcia, układów pomiarowych oraz urządzeń automatyki i sterowania oraz obudów i konstrukcji rozdzielnic oraz urządzeń elektroenergetycznych.
Zastostosowanie Solid Edge w branży elektrycznej
Przedstawiając przedmiot działalności firmy WILK bardziej szczegółowo, można zdefiniować następujące obszary:

  1. elektrotechnika:
    – dobór i montaż rozdzielnic średniego (SN) i niskiego (nN) napięcia oraz transformatorów przygotowanych zarówno przez dostawców (m.in. SIEMENS) jak i projektowanych i wykonanych we własnym zakresie.
  2. mechanika:
    – konstrukcja i wykonanie form z wykorzystaniem których powstają wielkogabarytowe, prefabrykowane elementy składowe stacji transformatorowych, np. korpusy, których wybrane wymiary przekraczają nawet 5m.
  3. budownictwo:
    – montaż, transport i posadowienie elementów składowych stacji: piwnicy, korpusu, dachu, stolarki, okratowania wentylacyjnego etc.

W niniejszej prezentacji pragniemy zaprezentować efekt udanego wdrożenia systemu Solid Edge, dzięki któremu znacząco zwiększono szybkość realizacji nowych wyzwań przemysłowych, zredukowano koszty oraz zwiększono poziom satysfakcji Klientów.
Zapraszamy do lektury:

opracował
Dr inż. Adam Budzyński

adam.budzynski@gmsystem.pl

Zamów ćwiczenia Modelowanie i Edycja Synchroniczna w Solid Edge ST7

Skontaktuj się z nami

Udostępnij: