Insight XT – nowy system do zarządzania danymi produktu (PDM)

Siemens PLM Software to wiodący dostawca oprogramowania do zarządzania cyklem życia produktu (PLM). Podczas dzisiejszej premiery Solid Edge ST5 zaprezentowany został również Insight XT – nowy system do zarządzania danymi produktu (PDM).

Solid Edge Insight XT bazuje na platformie Microsoft SharePoint, rozwiązaniu wspierającym wydajność działań biznesowych, które łączy zarządzanie informacjami i dostępem do nich oraz współpracę użytkowników w przyjazne środowisko usprawniające realizację codziennych zadań.

Brzmi znajomo? Oczywiście, że tak! Insight XT jest w prostej linii kontynuatorem systemu Solid Edge Insight. Dzięki Solid Edge Insight, od jej pierwszej edycji w 2001 roku, klienci odnoszą korzyści z użytkowania tej łatwej do wdrożenia aplikacji SharePoint, która umożliwia im sprawowanie kontroli nad danymi CAD oraz poprawę wydajności projektowania.

Dan Staples, dyrektor ds. rozwoju produktu Solid Edge, tak zapowiadał Insight XT: „W ciągu ostatnich 10 lat klienci przekonali się, że Insight jest doskonałym rozwiązaniem do kontroli posiadanych danych CAD. W 2012 roku rozszerzymy rodzinę produktów Insight, aby jeszcze bardziej usprawnić wykonywanie codziennych zadań związanych z projektowaniem i ułatwić pracę z różnymi dokumentami oraz strukturami projektów i produktów, czego efektem będzie umożliwienie naszym klientom dalszego podnoszenia wydajności”.

Pierwsze wrażenie

Inżynierowie GM System jako jedyni w Polsce mieli okazję wcześniejszego poznania możliwości nowego systemu PDM dedykowanego do współpracy z Solid Edge. Oto ich opinie:

To nieprawdopodobne, jak bardzo można rozbudować możliwości aplikacji SharePoint. Webowy Interfejs Insight XT wygląda bardziej na rozbudowany interfejs systemu PLM niż ten, znany dotychczas z Insight” – Tomasz Luźniak

Od kilku tygodni mam dostęp do działającego środowiska Insight XT, jestem zdumiony jak bardzo można wzbogacić funkcjonalnie system PDM nie komplikując jednocześnie sposobu jego użycia. Jestem wręcz skłonny stwierdzić że jest łatwiejszy w użyciu! ” – Krzysztof Kozłowski

Kilka kluczowych zmian wprowadzonych w Insight XT stosunku do Insight:

  • Struktura danych oparta jest nie o pojedyncze dokumenty czy złożenia, ale o obiekty Item. Item może zawierać pliki modeli 3D Solid Edge, ale jednocześnie inne wymagane rodzaje dokumentów: pliki PDF, Word, arkusze Excel, dokumentację 2D i to zarówno w formacie natywnym Solid Edge, jak również dwg, dxf. Możliwe jest również umieszczenie w Item plików 3D w formatach uniwersalnych STEP i IGES.
  • Dowolną ilość obiektów Item można grupować w Projekcie, w którym można także bezpośrednio umieścić dowolny rodzaj plików zawierających wymagane informacje.
  • Rewizje odnoszą się do elementu Item, co pozwala na zarządzanie dowolnym typem zawartej w nim dokumentacji.
  • Wizualizacja modeli 3D oparta jest na automatycznie tworzonych plikach JT. Zawarta przeglądarka IXTViewer obsługuje poza plikami natywnymi Solid Edge, również pliki NX, JT, PCF oraz wie innych.
  • Wbudowana w interfejs SharePoint Przeglądarka Relacji zapewnia wizualną nawigację poprzez relacyjną strukturę powiązanych danych (rewizje, powiązania, zawartość projektów itp.).
  • Przeglądarka zawartości pozwala odnajdywać i wyświetlać przechowywane dane, buduje widok drzewa do nawigacji w strukturze stron, bibliotek dokumentów, folderów, projektów czy elementów Item.

Więcej informacji będzie wkrótce dostępnych na naszych kanałach informacyjnych.

Zapraszamy również do udziału w organizowanych przez nas webinarach.

Skontaktuj się z nami

Udostępnij: