PerformanceTool – narzędzie do pomiaru wydajności komputera dla użytkowników Solid Edge

Swego czasu Siemens PLM Software udostępnił narzędzie PerformanceTool umożliwiające sprawdzenie wydajności komputera podczas pracy z oprogramowania Solid Edge.

PerformanceTool - narzędzie do pomiaru wydajności komputera dla użytkowników Solid Edge
Rys. 1. Okno dialogowe narzędzia PerformanceTool

Dzięki niemu użytkownik jest w stanie sprawdzić osiągi systemu podczas obciążenia karty graficznej, procesora oraz pamięci RAM, po czym możliwe jest ich porównanie z wynikami stworzonymi dla różnego rodzaju konfiguracji sprzętowych. W rezultacie uzyskujemy informację o klasyfikacji naszego sprzętu w rankingu innych komputerów, na których również został przeprowadzony taki test.

PerformanceTool - narzędzie do pomiaru wydajności komputera dla użytkowników Solid Edge

PerformanceTool - narzędzie do pomiaru wydajności komputera dla użytkowników Solid Edge
Rys. 2. Okna umożliwiające porównywanie wyników a) tabularycznie, b) graficznie

Z dumą chcielibyśmy zakomunikować, iż jednym z projektów, jaki został wykorzystany w niniejszym narzędziu, jest model ciągnika z klocków LEGO. Zdobył on pierwszą nagrodę w Studenckim Konkursie na Najlepszą Pracę w SOLID EDGE, którego rozstrzygnięcie odbyło się podczas Zjazdu Klientów firmy GM System. Jeden z dwóch autorów (ówczesny student) (Maciej Warneński maciej.warnenski@gmsystem.pl), jest obecnie inżynierem systemów CAD w firmie GM System.

Rys. 3. Widok modelu Traktor_Technic8284.asm, wraz z Właściwościami

Aktualnie aplikacja jest dostępna do pobrania zarówno ze strony Siemens jak i GM System. Serdecznie zapraszamy do sprawdzenia swojego komputera i poznania jego pozycji w rankingu.

Po przebadaniu możliwości maszyn, zachęcamy do skorzystania z zestawu ćwiczeń „Modelowanie i Edycja Synchroniczna w ST7”, które oferuje seria wydawnicza CAx dla praktyków.

Zamów ćwiczenia Modelowanie i Edycja Synchroniczna w Solid Edge ST7

Skontaktuj się z nami

Udostępnij: