Praktyczne wykorzystanie środowiska KeyShot for Solid Edge na przykładzie modelu firmy Dozo-Pak

Podobno obraz jest wart więcej niż tysiąc słów. Firmy produkcyjne od dawna korzystają z zaawansowanych narzędzi do wizualizacji zarówno gotowych produktów, jak i modeli koncepcyjnych, które dopiero mają pojawić się na rynku. Firma Dozo-Pak z Bydgoszczy, która produkuje, remontuje oraz świadczy usługi montażu i serwisu maszyn dla przemysłu spożywczego, wykorzystała środowisko KeyShot dostępne w Solid Edge, aby przygotować wizualizacje swoich produktów. W tym wpisie pokażemy efekty praktycznego wykorzystania wspomnianego środowiska na przykładzie modelu myjki słoi.

System Solid Edge posiada wbudowane narzędzia KeyShot do tworzenia zaawansowanych wizualizacji. Dzięki rozbudowanym bibliotekom materiałów, kolorów (m.in. RAL, PANTONE), środowisk oświetlenia i tekstur ich tworzenie odbywa się w szybki i intuicyjny sposób. Inżynierowie Dozo-Pak wykorzystali model myjki słoi stworzony za pomocą Solid Edge i przygotowali wizualizację gotowego produktu.

Rys. 1. Zdjęcie myjki słoi Dozo-Pak
Rys. 1. Zdjęcie myjki słoi Dozo-Pak

Import do KeyShot kompletnego modelu myjki następuje bezpośrednio z poziomu Solid Edge (rys. 2).

Model myjki słoi w Solid Edge ST8
Rys. 2. Model myjki słoi w Solid Edge ST8
Model myjki słoi w środowisku KeyShot
Rys. 3. Model myjki słoi w środowisku KeyShot

Po zdefiniowaniu wszystkich materiałów, kolorów, oświetlenia, tła i ustawień kamery następuje zapis końcowych renderingów. Poniżej zaprezentowano kilka finalnych efektów wykonanych wizualizacji.

Wizualizacja modelu myjki słoi za pomocą KeyShot
Rys. 4a. Wizualizacja modelu myjki słoi za pomocą KeyShot
Wizualizacja modelu myjki słoi za pomocą KeyShot
Rys. 4b. Wizualizacja modelu myjki słoi za pomocą KeyShot
Wizualizacja modelu myjki słoi za pomocą KeyShot
Rys. 4c. Wizualizacja modelu myjki słoi za pomocą KeyShot
Wizualizacja modelu myjki słoi za pomocą KeyShot
Rys. 4d. Wizualizacja modelu myjki słoi za pomocą KeyShot
Wizualizacja modelu myjki słoi za pomocą KeyShot
Rys. 4e. Wizualizacja modelu myjki słoi za pomocą KeyShot

Solid Edge, oprócz możliwości tworzenia zaawansowanych projektów CAD, pozwala również przygotowywać atrakcyjne, fotorealistyczne wizualizacje. Jest to z pewnością ogromne ułatwienie dla działów marketingu i sprzedaży w procesie tworzenia i prezentacji oferty rynkowej. Wizualizacje tego typu pomagają tworzyć bardziej precyzyjne instrukcje obsługi, usprawniają proces przygotowywania zaawansowanych prezentacji produktowych i co równie istotne, umożliwiają pozyskanie informacji zwrotnych na temat zainteresowania rynku zanim powstanie fizyczny produkt.

opracował
Maciej Warneński

maciej.warnenski@gmsystem.pl

 Solid Edge. Zrozumieć Technologię Synchroniczną - nowe ćwiczenia

Skontaktuj się z nami

Udostępnij: