Rozpoczyna się rywalizacja o nagrodę Siemensa

Siemens rozpoczął II edycję konkursu dla studentów polskich Uczelni Technicznych na najlepszą pracę dyplomową. Konkurs jest rozszerzeniem przyznawanej już od 1995 roku prestiżowej Nagrody Siemensa dla polskich naukowców.

Ubiegłoroczny konkurs skierowany był do studentów automatyki i robotyki. Spośród 19 zgłoszonych prac magisterskich i inżynierskich jury przyznało 3 nagrody. Siemens wierzy, że w tym roku konkurs będzie cieszył się jeszcze większym zainteresowaniem. Przyjmowane będą prace dyplomowe studentów I i II stopnia, które tematyką nawiązują do obszarów aktywności firmy Siemens AG i obejmują zastosowanie urządzeń sterujących, sensorycznych, wykonawczych i systemów wizualizacji automatyki. Termin nadsyłania prac upływa 30 kwietnia 2012 roku. Szczegóły dotyczące zasad zgłaszania, formularze i regulamin konkursu można znaleźć na stronie: https://new.siemens.com/pl/pl.html

Polscy naukowcy mają bogaty dorobek w dziedzinie nauk ścisłych, o czym świadczą m.in. zasługi Wojskowej Akademii Technicznej i Politechniki Wrocławskiej dla numerycznych analiz mechaniki konstrukcji. Wiele krajowych Uczelni i Instytutów naukowych posiada ośrodki badawczo-rozwojowe na najwyższym poziomie. Dzięki temu, łączenie przez kadrę naukową wyników badań teoretycznych z praktyką inżynierską pomaga w procesie tworzenia innowacyjnych rozwiązań. Nagroda Siemensa służy przede wszystkim promocji wybitnych, dających się zastosować w praktyce osiągnięć w technice i badaniach naukowych. Dotyczy to w szczególności projektów z dziedziny elektrotechniki, energetyki, elektroniki, teleinformatyki, automatyki, transportu szynowego, inżynierii biomedycznej i inżynierii środowiska, w których aktywne działa Siemens. Łącznie nagrodę przyznano już ponad 50 naukowcom.

Skontaktuj się z nami

Udostępnij: