Wybrane nowości Femap 11

1. Zwiększona wydajność

W nowej wersji Femap 11 znacznie zwiększono szybkość pracy z projektami obliczeniowymi. Obecnie wyniki obliczeń mogą być przechowywane w osobnych plikach co pozwala na redukcję wielkości pliku obliczeniowego. Dzięki takiemu rozwiązaniu projekt otwiera się błyskawicznie ponieważ nie są przetwarzane wyniki tylko sama geometria – w porównaniu z poprzednią wersją model w Femap 11 otwiera sie 30x szybciej niż w wersjach poprzednich.

2. Wykorzystanie GPU

W celu zwiększenia płynności pracy z dużymi modelami w nowej wersji Femap możemy wykorzystać zasoby karty graficznej. Do pamięci karty graficznej możemy wczytać model obliczeniowy wraz z siatką, pozwoli to na płynną pracę nawet z bardzo dużą i gęstą siatką.

3. Zewnętrzne Superelementy

Zewnętrze superelementy są rozszerzeniem dotychczasowych superelementów w Femap. Dzięki nim, można podzielić model obliczeniowy na mniejsze części z zachowaniem więzów pomiędzy analizowanymi częściami modelu. Zewnętrzne superelementy mogą być liczone oddzielnie, dzięki czemu zwiększają się możliwości obliczeniowe, a także łatwiej i dokładniej można interpretować wyniki. Należy zauważyć, że aby podzielić model na superelementy konieczny jest dodatkowy moduł, natomiast aby móc policzyć zewnętrze superelementy już nie, co pozwala zoptymalizować pracę działu obliczeniowego redukując koszty licencji.

4. Łatwiejsza edycja modelu dyskretnego z tworzeniem geometrii na podstawie siatki

Wersja Femap 11 dostarcza nowe narzędzia do tworzenia powierzchni geometrii bezpośrednio z istniejącej siatki powłokowej, dzięki czemu o wiele łatwiejsza i szybsza jest modyfikacja elementów skończonych stworzonych już w modelu obliczeniowym. Teraz w prosty sposób można utworzyć powierzchnię na podstawie siatki, wprowadzić wszelkie niezbędne zmiany a następnie ponownie ją posiatkować tworząc nowy model powłoki.

5. Łatwiejsze przetwarzanie wyników przy wykorzystaniu wykresów XY

W Femap wersji 11, stworzono całkiem nowe narzędzie do tworzenia wykresów na podstawie wyników. Użytkownik ma pełną kontrolę nad wyświetlanym wykresem, zarówno jeżeli chodzi o dane graficzne, kolory, grubości linii oraz opis danych tj. wartości w poszczególnych punktach, opisy osi i legendy. Stworzenie wykresów obecnie jest jeszcze prostsze przy zwiększeniu dostępnych opcji formatowania danych. Nie wątpliwą zaletą nowych wykresów w Femap 11 jest to, że wykres możemy w prosty sposób wkleić do excela – oczywiście użytkownik ma możliwość wyboru, czy wklejony wykres ma być jako asocjatywny obraz lub jako dane z wykresu.

Skontaktuj się z nami

Udostępnij: