Źródło sukcesu w Formule 1

Choć sezon Formuły 1 jeszcze trwa, to najważniejsze rozstrzygnięcia są już znane. W klasyfikacji indywidualnej wygrał Sebastian Vettel, a jego zespół Red Bull Racing nie miał sobie równych wśród konstruktorów. Mało osób zdaje sobie jednak sprawę, że za tymi sukcesami stoi oprogramowanie NX, Siemens Industry Software, której GM System jest oficjalnym partnerem.

Czym jest NX? To oprogramowanie, które łączy w sobie system CAD, CAM i CAE. Dzięki temu inżynierowie mają dostęp w jednym środowisku do nowoczesnych narzędzi, które wpływają na rozwój produktu na każdym etapie jego „życia”. Można zatem w nim tworzyć pierwsze koncepcje, szczegółowe projekty, przeprowadzać analizy i wykorzystywać w procesie produkcyjnym. Nie dziwi zatem fakt, że sięgają po niego nawet najbardziej wymagające branże przemysłu, w tym lotnicza i motoryzacyjna.

Przeciętny fan Formuły 1 dostrzega właściwie produkt finalny. Powszechnie znana jest opinia, że wynik w tym sporcie zależy w 30 procentach od kierowcy, a w 70 procentach od auta. Rzadko jednak zwraca się uwagę na to, jak wygląda opracowanie najlepszych bolidów. To zaawansowany proces, który musi być wykonywany na możliwie najlepszym oprogramowaniu, a takim właśnie jest NX.

Dla tych, którzy jeszcze nie widzieli w akcji efektu prac konstruktorskich inżynierów:

Skontaktuj się z nami

Udostępnij: